بستن محور بندرعباس – سیرجان توسط کامیونداران معترض به گرانی و وضعیت بار

روز چهارشنبه ۱۳ مردادماه ۱۴۰۰، جاده بندرعباس به سیرجان توسط کامیونداران معترض بندرعباس بسته شد. کامیونداران در اعتراض به گرانی روغن و لاستیک و همچنین نبود بار از ساعت ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ مسیر بندرعباس به سیرجان را بستند.

کامیونداران علاوه بر موضوع گرانی روغن و لاستیک، نسبت به خرابی اوضاع کسب‌ و کارشان و نبود بار معترض هستند.

در فیلم‌هایی که از بستن مسیر در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، نشان می‌دهد که تعداد زیادی از کامیونداران جاده را بطور کامل بسته‌اند.

نیروهای راهداری و پلیس راه پس از اطلاع از بستن مسیر به محل آمده و کـامیونداران را تحت فشار قرار داده بودند تا مسیر را باز کنند. آنان از کـامیونداران معترض می‌خواستند که خودرویی را که بصورت عرضی برای بستن مسیر روی جاده گذاشته بودند، بردارند.

اما کـامیونداران به این موضع اعتنایی نکرده و نیروهای راهداری اقدام به شکستن شیشه خودرو نمودند. در فیلمی که منتشر شده است از صحبت کـامیونداران شنیده می‌شود که نیروهای راهداری و پلیس راه بدنبال آوردن جرثقیل برای برداشتن این خودرو هستند.

طی روزهای اخیر بارها کامیونداران اعلام کرده بودند که در صورت عدم حل مشکلات آنها، دست به اعتصاب خواهند زد.

اما تاکنون نه تنها مشکلات آنها حل نشد، بلکه روغن خودرو و لاستیک گرانتر شده است.

همچنین بدلیل سومدیریت در تخلیه بار بنادر، کـامیونداران با مشکل نبود بار روبرو هستند. آنان مسیر طولانی را تا بندرعباس طی می‌کنند، اما بدلیل نبود بار بایستی چندین روز در آنجا بمانند. موضوعی که کسب و کار آنان را به تعطیل کشانده است.

اعتصاب کامیونداران ترانزیت پایانه مرزی میرجاوه

بنابه خبر دیگری کامـیونداران ترانزیت پایانه مرزی میرجاوه نیز از روز سه‌شنبه ۱۲ مردادماه ۱۴۰۰ اعتصاب کرده‌اند.

این کامـیونداران به باسکول کردن خودروها که چندین روز طول می‌کشد و در این مدت هیچ‌گونه سیستم خدمات‌دهی وجود ندارد معترض هستند.

در این باره اتحادیه رانندگان خودروهای سنگین اعلام کرده‌اند که در صورت ادامه وضعیت گرانی روغن و لاستیک و همچنین مشکلات بار، اقدام به اعتصاب سراسری خواهند نمود.

Share: