بلاتکلیفی شغلی و طلب مزدی کارگران قطار شهری اهواز

به گفته کارگران قطار شهری اهواز، از سال ۹۱ تا شهریورماه۹۹، این کارگران تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری کیسون فعالیت می‌کردند. آنها در پروژه ساخت قطار شهری اهواز، در بخش‌های نگهبان، انباردار، تاسیسات و تخلیه آب کارگاه مشغول کار بودند.

از زمان پایان قرارداد پیمانکار، کارگران قطار شهری اهواز نتوانسته‌اند مطالبات عقب‌افتاده خود را از پیمانکار دریافت کنند.

کارگران می‌گویند: «۱۱ ماه مطالبات خود را از پیمانکار سابق دریافت نکرده‌ایم. جدا از حقوق عقب‌افتاده، حق بیمه نیز از آذرماه ۹۹ به تامین اجتماعی پرداخت نشده است. سازمان تامین اجتماعی بهانه فسخ قرارداد پیمانکار سابق از سازمان قطار شهری اهواز را عنوان می‌کند. به همین دلیل لیست بیمه‌پردازی کارگران را از این شرکت قبول نمی‌کند.»

بنابه گفته کارگران، سازمان قطار شهری پس از خروج پیمانکار قبلی، قرارداد جدیدی برای ادامه کار پروژه منعقد کرده است. اما پیمانکار جدید به دلیل اینکه هنوز پیمانکار قبلی محل فعالیت خود را ترک نکرده، کار را شروع نمی‌کند.

کارگران قطار شهری اهواز خواهان دریافت مطالبات عقب‌افتاده خود هستند. اما مسئولان قطار شهری با وجود خروج پیمانکار سابق، بعنوان کارفرمای اصلی مسئولیت پرداخت مطالبات را برعهده نمی‌گیرند. از این رو کارگرانی که بلاتکلیف مانده‌اند، بیشترین خسارت را طی این مدت دیده‌اند.

کارگران تصریح می‌کنند: «با وجود پیگیری مستمر برای دریافت مطالبات‌مان، هنوز هیچ مسئولی در استان پاسخگو نیست.»

تشریح مشکلات کـارگران قطـار شـهری اهواز از زبان خودشان

یکی از کارگران قطار شهری اهواز به تشریح مشکلات‌شان می‌پردازد. وی می‌گوید: «فعالیت پروژه قطار شهری اهواز از ماه‌های پایانی سال ۹۷ متوقف شده است. هم اکنون شرکت کیسون بعنوان پیمانکار سابق پروژه کنار گذاشته شده است. اما حاضر نیست کارگاه و تجهیزات را به پیمانکار جدید واگذار کند. شهرداری نیز از این شرکت به قضاییه شکایت کرده است و منتظر رای دادگاه است.»

این کارگر ادامه می‌دهد: «کـارگران هرچند ماه یک بار دست به تجمع اعتراضی می‌زنند. آخرین تجمع شنبه هفته جاری بود که برخی مسئولان وعده رسیدگی به باقیمانده کـارگران قـطار شـهری اهواز را دادند. اما طبق معمول خبری از پرداخت دستمزد عقب‌افتاده کارگران نیست.»

وی افزود: «ما به دنبال دریافت مطالبات و تعیین تکلیف وضعیت شغلی خود هستیم. بی‌پولی و سرگردانی این تعداد کارگر در اهواز، مشکلات زیادی برای آنها و خانواده‌هایشان ایجاد کرده است.»

به گفته این کارگر، سوءمدیریت پیمانکار باعث افزایش مشکلات در پرداخت حقوق کارگران شده است. پیشرفت نکردن پروژه قطار شهری نیز باعث شد پیمانکار از ۳۰ شهریور ۹۹ تغییر کند.

این کارگر در خاتمه می‌گوید: «مدیرعامل قطار شهری اهواز در مقام کارفرمای اصلی بایستی برای پرداخت دستمزد کارگران چاره‌ای بیندیشد. ما انتظار داشتیم قبل از خروج پیمانکار، همه مطالبات کارگران پرداخت شود. اگر مشکلات به همین رویه قرار بود ادامه داشته باشد، چرا پیمانکار را تغییر می‌دهید؟»

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *