بلاتکلیفی ۲۵ هزار کارگر قطعه بندی مرغ و ادامه بیکاری آنها

صدور دستور ممنوعیت قطعه بندی از طرف وزیر جهاد کشاورزی و بیکاری ۲۵ هزار کارگر قطعه بندی مرغ

با توجه به کمبود مرغ و صف‌های طولانی، وزیر کشاورزی دستور ممنوعیت قطعه‌بندی مرغ را صادر کرد. اگرچه این تصمیم برای حل مشکل کمبود مرغ گرفته شد، اما مشکل دیگری را بوجود آورد. بیکاری ۲۵ هزار کارگر قطعه بندی مرغ، بلاتکلیفی و ایجاد مشکلات معیشتی برای آنها که تاکنون ادامه دارد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت تولید و بسته‌بندی مواد پروتئینی می‌گوید: «هیچ وقت باورمان نمی‌شد که مسئولی در کشوری نامه صادر کند و کارخانه‌ای را تعطیل کند.»

بنابر مصوبه‌ای که ستاد ساماندهی مرغ صادر کرد، حق انجام کار از شرکت‌های بسته‌بندی گرفته شد. این تصمیمی بود که پس از کمبود مرغ در بازار طی روزهای آخر سال ۹۹ برای عرضه مرغ تنظیم بازار اتخاذ شد. اما صدور این دستور مساله‌برانگیز، بیکاری ۲۵ هزار کارگر قطعه بندی مرغ را بدنبال داشت.

مطابق دستور وزیر جهاد کشاورزی، ممنوعیت ذخیره‌سازی در سردخانه‌ها و قطعه‌بندی مرغ برای بهبود وضعیت بازار مرغ اعلام شد. بنا به این دستور قطعه‌بندی در همه واحدهای بسته‌بندی مرغ و همچنین عرضه مرغ قطعه‌بندی در سطح اصناف و همه مراکز فروش ممنوع شد.

صدور این دستور کافی بود تا هزاران کارگر شرکت‌های فعال در زمینه بسته‌بندی و قطعه‌بندی بیکار شوند. دستوری که در شرایط بحران کرونا و بیکاری و تورم، مشکلات بسیاری را برای جمعیت انبوهی از کارگران بوجود آورد.

امید گیلان‌پور، معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی، چندی پیش خبر از رفع ممنوعیت قطعه‌بندی مرغ را داد. اما هزاران کارگر قطعه‌بندی مرغ و بسته‌بندی همچنان بلاتکلیف می‌باشند.

گیلان‌پور در این باره گفته بود: «یکی از مصوبات جلسه ۲۵ فروردین ماه این بود که به شرکت‌های دارای مجوز که کار اصلی آنها قطعه‌بندی مرغ است اجازه کار داده شود. بر همین اساس قرار شد مرغ آماده مصرف با قیمت‌های مصوب در اختیار این شرکت‌ها قرار گیرد. این موضوع سبب می‌شد تا نگرانی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز شرکت‌های قطعه‌بندی برطرف شود.»

ادامه بلاتکلیفی هزاران کارگر قطعه بندی مرغ

مسعود رسولی، دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت تولید و بسته‌بندی مواد پروتئینی کشور، درباره آخرین وضعیت کارگران قطعه‌بندی و بسته‌بندی توضیح می‌دهد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مشکل کارگران برطرف شده است می‌گوید: «براساس مصوبه‌ای که ستاد ساماندهی مرغ صادر کرد، شرکت‌های بسته‌بندی حق انجام کار نداشتند. در روزهای اخیر با پیگیری‌ها در نهایت این مجوز داده شد که با ۲۰۰ تن مرغ کار خود را شروع کنند. البته تا امروز همین ۲۰۰ تن هم به طور کامل فراهم نشده است. این درحالی است که پیش از این مجوز آنها حدود ۵۰۰ تن مرغ بود.»

رسولی تاکید کرد: «پس از تعطیلی این شرکت‌ها حدود ۲۵ هزار کارگر بیکار شدند. اگر خانواده‌های آنها را نیز حساب کنیم، می‌توانیم بگوییم چیزی حدود ۱۰۰ هزار نفر با مشکل معیشتی مواجه هستند.»

وی افزود: «تصمیمی که در این باره گرفته شد، بیشتر پاک کردن صورت مساله است. هم اکنون هیچ‌کدام از شرکت‌ها به میزانی که تقاضا برای خرید وجود دارد نمی‌توانند مرغ تامین کنند.»

رونق مراکز زیرزمینی و بیکاری هزاران کارگر قطعه بندی مرغ در مراکز رسمی

رسولی در ادامه صحبت‌هایش تصریح کرد: «با تعطیلی مراکز رسمی، مراکز زیرزمینی قطعه‌بندی رونق پیدا کرد. آنها به هر قیمتی که می‌خواهند مرغ می‌خرند و به هر قیمتی هم که بخواهند می‌فروشند. ضمن این که هیچ مجوزی ندارند و هیچ کس هم نمی‌تواند جلوی فعالیت آنها را بگیرد. از طرفی مشکلات بهداشتی نیز دارند.»

وی افزود: «هر صنعتی نیاز به صنایع تبدیلی و تکمیلی دارد. تعطیلی این صنایع مانند این است که بگوییم مردم گندم بخرند و خودشان نان درست کنند.»

ادامه مشکلات کارگران قطعه بندی و شرایط معشیتی آنها

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت تولید و بسته‌بندی مواد پروتئینی کشور گفت: «کارگران پیش از این دو شیفت کار می‌کردند تا بتوانند با اضافه‌کار زندگی خود را بچرخانند. هم اکنون با توجه به سقفی که مشخص کردند، عملا مشکلی حل نشده است. قبلا برای هر شیفت حدود ۵۰۰ تن سهمیه داشتیم، اکنون با ۲۰۰ تن نمی‌توانیم تمام آن کارگران قبلی را به کار خود برگردانیم.»

رسولی در پاسخ به این سوال که آیا کارگران بیکار شده، بیمه بیکاری دریافت می‌کنند یا خیر، گفت:

«در حال حاضر کارگران بلاتکلیف هستند. ما چون زیر نظر دامپزشکی هستیم و همه‌ کارگران باید کارت بهداشت داشته باشند، بنابراین حق بیمه‌ همه‌ ۲۵هزار کارگر را به طور منظم پرداخت کردیم. کارگران مشکلی برای دریافت بیمه بیکاری ندارند.»

وی افزود: «مشکل این است که کارگران نمی‌دانند فردا چه اتفاقی می‌افتد و آیا به کار خود برمی‌گردند یا خیر. به همین دلیل سراغ دریافت مقرری بیمه بیکاری نمی‌روند. از طرف دیگر کارگرانی که با اضافه‌کاری و دو شیفت کاری زندگی خود را می‌چرخاندند، چطور می‌توانند با مقرری کم بیمه بیکاری زندگی کنند؟»

وی ادامه داد: «هر روز بسیاری از این کارگران و حتی خانواده‌های آنها به ما زنگ می‌زنند و در رابطه با زمان برگشت به کار از ما سوال می‌پرسند. اما ما هم نمی‌دانیم چه جوابی به کارگران یا خانواده‌هایشان بدهیم.»

رسولی افزود: «وقتی مرغ که مواد اولیه‌ شرکت‌های بسته‌بندی و قطعه‌بندی است، در دسترس نیست، چگونه کارفرما می‌تواند به کارگر برنامه‌ مشخصی بدهد؟ چگونه برای شروع دوباره‌ کار یا رونق گرفتن بازار زمانبندی بدهد؟ به همین دلیل کارگران بلاتکلیف هستند.»

وی به دیگر مشکل کارگران پرداخت و می‌گوید: «کار کارگران بسته‌بندی بسیار سخت است. دمای سالن مرغ و گوشت باید حتما ۱۰ تا ۱۲ درجه باشد. یعنی کارگر باید لباس گرم بپوشد و در شرایط سخت کار کند. علاوه بر این آنها مستمر با چاقو سروکار دارند و معمولا در معرض خطر و آسیب‌دیدگی هستند. با این شرایط سخت کاری، کارگر بایستی این نگرانی را نیز داشته باشد که آیا برای فردا کاری وجود دارد یا خیر؟»

Share: