بچه‌هایمان گرسنه‌اند!

بچه‌هایمان گرسنه‌اند! فریادهای کارگران هفت تپه در روز هفتم اعتصاب بخاطر حقوق پرداخت‌نشده

بنا به گزارش دریافتی، روز یکشنبه اول تیر ماه، کارگران نیشکر هفت ‌تپه، هفتمین روز اعتصاب و تجمع اعتراضی خود را در محوطه کارخانه ادامه دادند.

کارگران نیشکر هفت ‌تپه که از روز دوشنبه هفته گذشته برای مطالبات خود دست به اعتصاب زدند، هم‌چنان بر خواسته‌های خود تاکید داشته و در جهت روند اعتصاب تصمیم گرفتند به صورت جمعی، و سازماندهی‌شده تا رسیدن به مطالبات‌شان اعتراض خود را ادامه دهند.

این تصمیم‌گیری در بیانیه‌ای، روز گذشته از طرف فعالین کارگری هفت ‌تپه صادر شده و چنین آمده بود: «با توجه به تلاش‌های کارفرمای فاسد در جهت ایجاد اختلاف بین کارگران و استفاده ابزاری از اختلافات در راستای منافع نامشروع خود، روز یکشنبه اول تیر ماه، همه کارکنان در واحدهای مختلف راس ساعت ۸ صبح درب شرکت تجمع نموده تا نسبت به نحوه ادامه اعتصابات تصمیم‌گیری شود.»

بیانیه افزوده بود: «برای این که اعتصاب به صورت جمعی پیش رفته و از هرگونه دو دستگی جلوگیری شود، هر تصمیمی که اکثریت کارگران درباره نحوه اعتصاب در درون شرکت یا بیرون گرفته شود، همه از آن تبعیت خواهند نمود؛ چراکه هرگونه اختلاف، تنها به سود کارفرمای شرکت خواهد بود.»

همچنین کارگران نیشکر هفت ‌تپه، مجددا بر این تصمیم خود اصرار داشته که خلع ید شرکت از بخش خصوصی، باید به عنوان یکی از خواسته‌های مشترک کارگران هفت‌تپه در کنار سایر مطالبات به طور جدی پیگیری شود.

لازم به یادآوری است که روز شنبه ۳۱ خرداد ماه، تجمع اعتراضی و اعتصاب کارگران در ششمین روز خود، مقابل فرمانداری شوش صورت گرفت.

کارگران در اعتراض به پرداخت نشدن سه ماه حقوق عقب‌افتاده و تمدید نشدن دفترچه‌های بیمه و درمان و لغو خصوصی‌سازی، در ششمین روز اعتصاب، مقابل فرمانداری شوش دست به تجمع زدند.

کارگران نیشکر هفت‌تپه سال‌های متمادی درگیر مطالبات عقب‌افتاده خود هستند و از آن جایی که این شرکت به بخش خصوصی واگذار شده و در حال حاضر کارفرمای شرکت، به علت تخلفات و فساد مالی از سوی مقامات قضایی تحت بازجویی می‌باشد، متأسفانه کسی پاسخ‌گوی دستمزد و خواسته‌های کارگران نیست و در شرایط بسیار سخت معیشتی قرار گرفته‌اند.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *