07/12/2023

سایت آینه روز

سایت خبری سیاسی

بکارگیری کودکان کار زیر پانزده سال توسط مافیای حاکم بر شهرداری تهران

این روزها اخباری مبنی بر استفاده پیمانکاران شهرداری تهران از کودکان کار برای نظافت خیابان‌های شهر منتشر شده است. این کودکان زیر ۱۵ سال سن دارند و توسط مافیای حاکم بر شهرداری به بیگاری گرفته شده‌اند. مشخص است، به دلیل پایین بودن سن این کودکان از کلیه مزایای قانونی مانند بیمه و… محروم هستند. این در حالی است که مقامات حکومتی وعده داده بودند، زباله‌گردی کودکان کار در شهرداری را ساماندهی کنند و با پیمانکاران خاطی و مافیای حاکم بر شهرداری برخورد کنند. تا به حال، نه تنها این وعده مدیران شهرداری محقق نشده است؛ حتی شاهد رفتگری کودکان زیر پانزده سال با لباس پیمانکاران شهرداری در خیابان‌های تهران هستیم.

کار کودکان کار و تکذیب مقامات شهرداری

به گزارش رسانه‌های داخلی، این کودکان کار در حوالی میدان دوم صادقیه با لباس پیمانکاران شهرداری تهران که لوگو و نشان خاص آنرا دارند، مشاهده شده‌اند. این در حالی است که مقامات شهرداری وجود این کودکان کار را کاملا تکذیب کرده و آنرا خلاف قانون می‌دانند.

پدیده کودکان کار ایران از جمله بلایای شومی است که به موازات افزایش فقر، در سطح جامعه گسترش یافته‌ است. این پدیده در جامعه امر ناشناخته‌ای نیست و مسئولین کشوری اشراف کاملی نسبت به آن دارند. اما به دلیل فقدان مدیریت درست در کشور، کودکان کار به طور سیستماتیک به بردگی کشیده می‌شوند. پیمانکاران شهرداری از مهمترین عواملی هستند که با عملکرد مافیایی خود، تحت بدترین شرایط از کودکان کار بهره‌کشی می‌کنند.