اعتصاب رانندگان موتوری اسنپ چند مدتی است، ادامه دارد. اعتصاب آنها در اعتراض به میزان دریافتی و کمیسیون بالایی است که اسنپ برای هر سفارش برداشت می‌کند. آنها نسبت به دستمزد کم و شرایط شغلی خود اعتراض دارند و خواستار تحقق مطالبات خود هستند.

یکی از رانندگان موتوری اسنپ در این رابطه می‌گوید:

«من به‌عنوان پیک اسنپ‌فود مهم‌ترین معضلم کرایه‌های پایین است. نرخ تورم در این مملکت مهار نمی‌شود، اما شرکتی مثل اسنپ مدام به‌دنبال مهار دستمزد راننده‌‌هاست. کرایه‌ها که به‌شدت پایین است، از آن طرف اسنپ هم کمیسیون ۲۰ درصدی برداشت می‌کند. بنابراین دیگر چیزی برای راننده باقی نمی‌ماند. ما در اعتراض اخیرمان همین مساله را مطرح کردیم و خواستار تغییر نرخ کرایه‌ها و نرخ کمیسیون بودیم. چون در این شرایط اصلا برای ما نمی‌صرفد که بخواهیم همچنان کار کنیم.»

افزایش دستمزد و دریافت بیمه، مهم‌ترین خواسته رانندگان موتوری اسنپ

مهمترین خواسته‌ رانندگان موتوری اسنپ، افزایش دستمزد و دریافت بیمه است. شرکت‌های طرف قرارداد به انحاء مختلف از اعطای بیمه به رانندگان طفره می‌روند. این موضوع در حالی است که احتمال حادثه در حین کار رانندگان موتوری اسنپ بسیار بالا است. هر چند وقت یک‌ بار خبری از تصادف، مرگ یا مجروح شدن یکی از رانندگان اسنپ در روزنامه‌ها منعکس می‌شود. یکی از خواسته‌های رانندگان اسنپ، پرداخت دیه به خانواده آنها در صورت مرگ هنگام کار است.

مدیران شرکت اسنپ با اشراف به وضعیت وخیم اقتصادی رانندگان و نیاز به شغل دوم به خواسته‌های آنها توجهی نمی‌کنند. یکی از رانندگان موتوری اسنپ در این رابطه می‌گوید:

«بحران اینجاست که شرکت اسنپ نسبت به وضعیت همن راننده‌ها بی‌تفاوت است و می‌داند چون شرایط اقتصادی بد است و خیلی‌ها برای شغل دوم و سوم به اسنپ روی آوردند، دغدغه‌ای در برابر کار نکردن و از دست دادن راننده ندارد.»

 استارت آپ‌ها ضدکارگری‌ترین شرکت‌ها هستند

در حال حاضر شرکت‌های استارت آپی ضد کارگری‌ترین مجموعه‌های ممکن هستند. آنها در قبال هزاران نیروی کار خود هیچ تعهدی ندارند. حقوق کارگران و بیمه آنها را به رسمیت نشناخته و به سرعت با نیروهای خود قطع ارتباط کرده و آنها را بدون اطلاع قبلی اخراج می‌کنند.

با وخیم‌تر شدن وضعیت اقتصادی، مدیران شرکت‌ها با حمایت لابی قدرت از اجرای قوانین کار سرباز می‌زنند.‌ آنها با استثمار هر چه بیشتر کارگران خود، به ثروت‌های سرشاری دست پیدا کرده‌اند. رانندگان موتوری اسنپ، اولین قربانیان ثروت اندوزی صاحبان شرکت‌های استارت آپی می‌باشند.