بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد در خصوص برخوردهای پلیسی ـ امنیتی با کارگران

pastedGraphic.png

بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد در خصوص برخوردهای پلیسی ـ امنیتی با کارگران

روز دوشنبه  ۶ آبان‌ماه ۹۸، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران با انتشار بیانیه‌ای برخوردهای پلیسی ـ امنیتی با کارگران نیشکر هفت تپه، هپکو، آذرآب و دیگر بخش‌های کشور را محکوم کرد.

در این بیانه از جمله آمده است: «با شدت گرفتن اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه، هپکو و آذر آب اراک، عوامل امنیتی، قضایی دست به سرکوب گسترده کارگران معترض زده‌اند. تعدادی از این کارگران در زندان محبوس‌اند و تعدادی دیگر از کارگران با وثیقه‌های سنگین از سوی دادگاه موقتا آزاد هستند.»

سندیکای کارگران شرکت واحد با یادآوری سرکوب کارگران همزمان با بیداد فقر، گرانی و تورم در جامعه یادآور می‌شود که «هر روز گرانی افسارگسیخته سفره کارگران و حداقل بگیران را خالی‌تر و کوچک‌تر از روز قبل می‌کند. درحال حاضر ده‌ها فعال کارگری یا در زندان هستند و یا با پرونده سازی‌های سنگین منتظر صدور و اجرای احکام ظالمانه و ناعادلانه هستند.»

در پایان این بیانیه، سندیکای کارگران شرکت واحد هرگونه تعقیب و زندان و پرونده‌سازی علیه کارگران، معلمان و حامیان طبقه کارگر را محکوم می‌کند و خواستار آزادی تمامی کارگران و فعالان کارگری دربند می‌شود.

شکست طرح خصوصی سازی یا مافیای قدرت

خاطر نشان می‌شود که کارگران بازداشت‌شده و هم‌چنین دانشجویان، معلمان و فعالان اجتماعی که به دلیل حمایت از این کارگران بازداشت شده و برای‌شان پرونده‌ی قضایی و امنیتی تشکیل شده به هیچ فرد و هیچ نهادی آسیب و خسارتی وارد نکرده و هیچ جرمی هم مرتکب نشده‌اند.

به‌ویژه اکنون که تشت رسوایی سازمان خصوصی‌سازی از بام ایران فرو افتاده و با پذیرش خطای فاحش خود از «هیدرو اطلس»ها و امثال آن خلع‌ید و سلب مالکیت کرده، ضروری است که اولاً واگذاری‌های دیگر و از جمله هفت ‌تپه و آذرآب و فولاد بازستانده شوند و ثانیاً تمامی پرونده‌های فعالان کارگری مختومه و بازداشت‌شدگان بلافاصله آزاد شوند و ترتیبی داده شود که خسارات وارده به آن‌ها و تمامی کارگران جبران بشود.

اینستاگرام ایران کارگر:

https://www.instagram.com/irankargar2019

Share: