بیانیه شورای صنفی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در رابطه با واقعه ی ناگوار پیش آمده به دلیل وضعیت فجیع زمین فوتبال دانشکده عمران

مدت مدیدی است زمین چمن ورزشی دانشکده عمران نیاز به تعمیر و تجهیز  فوری داشته و ضرورت این مهم، از اسفند سال ۱٣٩٧ از جانب شورای صنفی دانشجویان و پیش از تشکیل آن شورا توسط دانشجویان به طور پراکنده به مسئولین دانشگاه گوشزد شده است. با این وجود، علی رغم در نظر گرفتن ردیف بودجه‌ی مشخص جهت تعمیرات آن و تعیین متولی اجرایی، هربار یکی از مسئولین امر دیگری را مقصر دانسته و در نهایت همگی از پذیرش قصور خود سر‌ باز زده اند. 

گویی که این زمین متعلق به دانشگاه نیست!

حال سوال این است که عدم توانایی ریاست وقت دانشگاه در مدیریت این اختلافات، توجیه مناسبی برای خسارات وارده به دانشجویان می باشد ؟!

اتفاقی ناگوار که چندی پیش برای یکی از دانشجویان دانشکده‌ی نقشه‌برداری رخ داد که تنها سبب آن عدم مدیریت درست و نبود حمایت از دانشجویان بود. 

جناب آقای دکتر یزدان دوست ریاست محترم دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با توجه به تغییرات ایجاد شده در مجموعه دانشگاه و همچنین مقایسه دائمی دانشگاه خواجه نصیر با دانشگاه های سطح یک کشور، دانشجویان از حضرتعالی انتظار دارند که کمبودهای رفاهی، بهداشتی و آموزشی دانشگاه علی‌الخصوص موارد مربوط به اماکن ورزشی مانند زمین فوتبال دانشکده عمران در اسرع وقت برطرف گردند.

جناب اقای دکتر یزدان دوست

چنین اماکنی در دانشگاه می بایست مکانی جهت ایجاد شور و شعف و پویایی در دانشجویان باشد در حالی که به نظر می‌رسد مسئولین دانشکده عمران به این مهم کاملا بی‌توجه بوده و برایشان اهمیتی ندارد که وضعیت این زمین ورزشی به شکل کنونی نه تنها مایه شور و نشاط دانشجویان نیست بلکه سلامت آن‌ها را نیز به مخاطره انداخته و موجب جراحات و آسیب‌های جدی به آینده‌سازان این مرز و بوم می‌شود.

در دانشگاهی که اساتید و مجموعه ی آن از افتخاری به قدمت 90 سال دم می زنند، بیش از 10 سال است که چمن این زمین تعویض نگردیده و دانشجویان پردیس میرداماد و ونک بالاجبار از آن به عنوان محلی برای پرکردن خلأ فعالیت‌های ورزشی خود استفاده می کنند. 

همچنین قابل ذکر است که طبق مصوبات سازمان امور دانشجویان و وزارت علوم در تمامی دانشگاه‌های کشور مسئولیت اداره و رسیدگی به اماکن ورزشی و سلف‌ها باید برعهده‌ی مجموعه معاونت دانشجویی دانشگاه باشد و این موضوع با توجه به مدارک موجود در کنار اخطار نسبت به وضعیت نامناسب آن توسط مجموعه های مختلف دانشگاه به ریاست پیشین گوش‌زد شده اما شاید در آن دوران گرفتن هزینه های دروس افتاده در اولویت دانشگاه و مسئولین ذی‌ربط بوده است.

لذا ما بر آن شده ایم در این اثنی، که به نظر می رسد مسئولین دانشگاه دغدغه‌های مهم‌تری از توجه به وضعیت محیط دانشکده و خواسته‌های برحق دانشجویان دارند، خود دست به کار شده و اعتراضمان را نسبت به این موضوع به سمع و نظر جنابعالی و در صورت نیاز به مراجع بالاتر از دانشگاه برسانیم. 

در آخر امیدواریم قبل از مشتمل شدن هزینه‌ای دیگر بر دانشجویان، این موضوع یک‌بار برای همیشه رفع و در اسرع وقت زمین فوتبال دانشکده عمران اصلاح گردد و دیگر شاهد بی‌تدبیری‌هایی همانند گذشته توسط مسئولین دانشکده نباشیم .

شورای صنفی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

Share: