نفتگران عسلویه با انتشار اطلاعیه شماره ۲ خود با اشاره به جو امنیتی حاکم بر پروژه‌های نفتی این منطقه خواستار همبستگی همه نفتگران عسلویه و مقابله با آن شدند

نفتگران عسلویه طی اطلاعیه‌ای با اشاره به جو امنیتی حاکم بر پروژه‌های نفتی خواستار همبستگی نفتگران برای مقابله با آن شدند. نفتگران عسلویه با اشاره به وضعیت سخت و مشقت بار حاکم این پروژه‌های نفتی حمایت خود را از قیام سراسری مردم اعلام کرده و خواستار اعتراض کارگران به وضعیت موجود شدند.

متن کامل اطلاعیه شماره ۲ نفتگران عسلویه در زیر آمده است:

اطلاعیه شماره 2 نفتگران عسلویه

به نام ایران به نام آزادی

کارگران زحمت کش

می‌دانیم که در عسلویه جو امنیتی سنگینی ایجاد شده و در این گرمای طاقت‌فرسا محیط کار شما را مثل زندان ساخته و از تاریخ۲۷مهر شروع به اخراج، دستگیری و بازداشت همکاران ما کرده و سعی برکور کردن این چراغ و بستن راه آزادیخواهی کارگران شده‌اند.

اما با توجه به گذشت بیش از یک ماه از شروع اعتراضات در کل کشور می‌دانیم که این خیزش به نتیجه دلخواهش خواهد رسید و چه بهتر که با پیوستن مجدد و حمایت دانشجویان و دانش اموزان در کف خیابان‌ها این مسیر را هموارتر کرده و برای پایان دادن به زندگی سخت و مشقت بار کارگری و پایان دادن به این همه تبعیض کمک کنیم تا در فردای آزادی سربلند باشیم و حرفی برای گفتن داشته باشیم و با افتخارسهیم آزادی کشورمان باشیم.

زحمت ساخت کشور گردن شما کارگران محترم می‌باشد اما پولش درجیب کیست؟

تا زمانی که شاهرگ حیات این حکومت ظالم و دروغگو یعنی صنعت نفت بسته نشود باید شاهد کشتار خواهران و برادرانمان در کل کشور باشیم.

 بیایید با همبستگی کارگران و نفتگران در همه پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها یکصدا با فریادزدن آزادی آزادی آزادی، گوش قاتل بزرگ را کر کنیم و منبع امیدی برای مردم عزیز ایران باشیم.

جمعی از کارگران آزادیخواه عسلویه ۲8مهر ۱۴۰۱