بیانیه کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین در باره وضعیت کارگران و تبعید زندانیان سیاسی

روز دوشنبه ۲ فروردین ماه ۱۴۰۰، کانون صنفی فرهنگان استان قزوین طی بیانیه‌ای به وضعیت کارگران و هفت‌سین آنها و همچنین تبعید زندانیان سیاسی پرداخته است.

در بیانیه کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین تحت عنوان «در محکومیت ۱۰ سال زندای برای اسماعیل عبدی به زندان‌های مختلف آمده است:

«در محکومیت ده سال زندان برای اسماعیل عبدی  به زندان‌های مختلف

باز آمدم چون عید نو تا قفل زندان بشکنم

 سال ۱۴۰۰ را در حالی آغاز کردیم که شرایط اقتصادی و همه‌گیری بیماری کرونا، هفت سین سفره نوروزی مزد بگیران، کارگران، معلمان، اقشار فرودست و مستضعف را به هفت نون ناعدالتی، نارضایتی، ناکارآمدی، نداری، ناامیدی، ناخوشی و نامبارکی بدل کرده است؛ نوروزی که آمدنش برای دردمندان تهی از امید، سالی نکو و روزهای بهتر را نوید نمی‌دهد.

اما در روزگاری که به قول ابتهاج «از بهاران خبری نیست، آن چه می‌بینم دیوار است»، در وانفسای گذر از زمستان سخت و سیاه، خبر آزار، اذیت و تبعید زندانیان سیاسی، روزهای سیاهی را رقم زده که زخم دیگری است بر دل‌های رنجورمان.

انتقال زندانیان سیاسی مدنی از زندان تهران به زندان شهرهایی دور از سکونت خانواده‌هایشان، تنها تقابل با آزادیخواهانی است که جرم‌شان آگاهی و آگاهی بخشی است و ظلم مضاعفی است بر خانواده‌هایشان که دیدار با عزيزانشان را ناممکن و سخت‌تر کرده است.

این درحالی است که در قانون آئین دادرسی کیفری به صراحت بیان شده است که محکوم به حبس، دوران محکومیت خود را در زندان محل اقامت خود و با توجه به قانون تفکیک جرائم خواهد گذراند و تبعید و اجبار محکوم علیه، در محلی دور از محل اقامتش را منع کرده؛ اما در آستانه سال نو با انتقال و تبعید اجباری ده‌ها زندانی سیاسی، خانواده‌های زندانیان سیاسی را  نگران‌تر کرده است.

در این بین، اسماعیل عبدی، معلم و فعال صنفی دربند، که بعد از پایان دوران ۶ سال زندان با بازشدن پرونده جدید، دوران حبس دوباره را آغاز کرده، بدون هیچ دلیل قانونی از زندان اوین به رجایی‌شهر تبعید شده است؛ البته عبدی در کنار سایر زندانیان عادی نگهداری می‌شود و تفکیک زندانیان سیاسی از سایر زندانیان در مورد او اجرا نشده است.

بر همین اساس،کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین، ستم مضاعف، سرکوب، تشدید رفتارهای آزاردهنده به ویژه تبعید زندانیان برخلاف تبصره ۳ قانون دادرسی کیفری و بدون درنظر گرفتن آئین‌نامه تفکیک و طبقه‌بندی زندانیان و نگهداری زندانیان سیاسی در کنار زندانیان عادی مندرج در بند «الف» ماده ۶ قانون جرم سیاسی را محکوم کرده و خواستار آزادی بی قید و شرط تمامی زندانیان فعال مدنی، محیط زیستی، صنفی که تحت عنوان سیاسی امنیتی دربند هستند، می‌باشد.

کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *