بیانیه کانون صنفی معلمان در حمایت از اعتصاب کارگران صنعت نفت: همدرد و همراه شما هستیم!

کانون صنفی معلمان با صدور بیانیه‌ای از کمپین «اعتصاب ۱۴۰۰» حمایت کرد. هزاران نفر از کارگران پیمانی صنعت نفت ایران در هشت استان و بیش از ۶۶ شرکت پیمانکاری حاضر در پتروشیمی‌ها، پالایشگاه‌ها و پروژه‌های نفتی از روز شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ دست به اعتراض زده‌اند.

ده‌ها هزار کارگر به اعتصاب پیوسته و اعلام کرده‌اند تا رسیدن به خواسته‌هایشان به این اعتصاب ادامه خواهند داد.

کارگران بخش‌های دیگر صنعتی کشور از جمله کارگران شرکت «دیار خودرو» از زیرمجموعه‌های صنایع اتومبیل‌سازی و کارکنان پیمانکاری نیروگاه رامین اهواز نیز به این اعتصاب پیوسته‌اند.

کارکنان رسمی پالایشگاه شیراز هم روز گذشته به این اعتصاب پیوستند و گفته شده بخش دیگری از کارکنان رسمی واحدهای پتروشیمی‌ از روز چهارشنبه نهم تیرماه اعتصاب خواهند کرد.

گروه‌ها و تشکل‌های صنفی مختلفی از این اعتصابات حمایت کرده‌اند. «اتحادیه آزاد کارگران ایران»، «شورای بازنشستگان ایران»، «جمعی از آموزگاران شاغل و بازنشسته»، و همچنین خانواده‌های دادخواه کشته‌شدگان اعتراضات آبان۹۸ از جمله گروه‌ها و تشکل‌های صنفی هستند که از اعتصاب کارگران حمایت می‌کنند.

کانون صنفی معلمان ایران نیز روز دوشنبه ۷ تیر ۱۴۰۰ با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده که «همدرد و همراه» کارگران است.

در بخشی از این بیانیه آمده که «مشکلات اقتصادی متعدد، از جمله رکود تورمی ناشی از تحریم‌ها، بیکاری، کاهش ارزش پول ملی و در نتیجه کاهش قدرت خرید مردم بخش‌های زیادی از ملت را زیر خط فقر قرار داده است. در این شرایط وضعیت کارگران به ویژه کارگران روزمزد، پیمانکار و پروژه‌ای اسفناک‌تر است.»

Share: