بیانیه کنشگران صنفی آموزش فارس و بوشهر پیرامون آزادی محمود بهشتی لنگرودی و ابتلای اسماعیل عبدی به کرونا

 خبر مسرت بخش آزادی دائم محمود بهشتی لنگرودی از زندان ، در این فضای حزن آلود و زجرآور ، باعث شادی فعالان صنفی و جامعه فرهنگیان گردید . 

محمود بهشتی از معلمان انگشت شماری است که ابتذال اموزش و پرورش را برنتابید و تحقیر و گرسنه و بیسواد نگه داشتن معلم را با تشکیل کانون معلمان تهران و گسترش شعبات آن به شکل کاملا قانونی پیگیری نمود . 

معلمی که از هرفرصتی برای ایجاد همدلی بین معلمان و آگاه کردن آنها به حقوق پایمال شده شان  دریغ ننمود .

 جامعه ی معلمان ،زحمات افرادی چون محمود بهشتی و اسماعیل عبدی و محمد حبیبی و محمدعلی زحمتکش را ارج می نهد و حبس ظالمانه این عزیزان را برنمی تابد و برای آزادی این عزیزان لحظه شماری می کند . حال که حکم آزادی آقای بهشتی صادر گردیده است با قاطعیت اعلام می کنیم معلمان زندانی را آزاد کنید وبا اعمال نسنجیده و گاها مغرضانه تیشه به ریشه ی فرهنگ این مزر و بوم نزنید 

 متاسفانه هنوز کام جامعه ی فرهنگیان بخاطر آزادی محمود بهشتی شیرین نشده بود که خبر ابتلای اسماعیل عبدی دبیر کل کانون صنفی معلمان تهران و چند تن از زندانیان دیگر به کرونا در زندان اوین کام جامعه ی فرهنگیان را تلخ نمود . 

 ابتلای اسماعیل عبدی به کرونا در زندان علی رغم هشدارهای مکرر فعالان صنفی به مسئولان و اظهار نگرانی از وضعیت سایر معلمان زندانی ، نمایانگر بی توجهی مسئولان به سلامت و جان زندانیان است . 

کنشگران صنفی آموزش فارس و بوشهر ضمن عرض تبریک و شاد باش به محمود بهشتی و خانواده ی صبور وی و همچنین تبریک به جامعه فرهنگی ایران ؛ ابتلای اسماعیل عبدی به کرونا را تاسف آور می دانند و عواقب سو و به خطر افتادن جان اسماعیل عبدی را به مسئولان گوشزد می نمایند و صراحتا اعلام می دارد که مسئولیت  هر اتفاق ناگواری برای سلامتی و جان این معلمان دربند به عهده ی آنان است و خواستار آزادی هر چه سریعتر اسماعیل عبدی و سایر معلمان زندانی جهت دسترسی به امکانات پزشکی مطلوب و مراقبت های ویژه هستند . در پایان از جامعه ی فرهنگی کشور می خواهیم برای ارتقا منزلت معلم و مطالبه ی حقوق خود به اعتراضات خود ادامه دهند.

Share: