بیانیه ی چهار تشکل چپ و کارگری اسپانیا در اعتراض به حملات اسرائیل به غزه

بیانیه پودموس، جبهه متحد چپ اسپانیا، کمیسیونهای کارگری و اتحادیه عمومی کارگران در رابطه با حملات اسراییل به غزه.:

ما خواهان توقف بلافاصله حملات اسرائیل به سرزمین فلسطین هستیم.

در روزهای اخیر حملات بی‌وقفه اسرائیل به غزه ۲۱۷ کشته را از خود به جای گذاشته است که ۶۳ نفر از قربانیان کودک بوده اند و همچنین در میان قربانیان چند خانواده وجود دارند که تمامی آنان از میان رفته اند. باید به این قربانیان ۱۲۳۵ زخمی را نیز اضافه کرد. بسیاری از زیرساخت های غزه بکلی ویران شده اند. در این میان باید از بمباران و نابودی  ساختمانی یاد کنیم  که محل اسکان خبرنگاران و استقرار وسایل ارتباط جمعی بوده است که از مصادیق جنابت علیه بشریت محسوب میشود. موشک‌هایی که از غزه به سوی اسرائیل پرتاب شده اند ۱۲ قربانی را به جای گذاشته اند که از آنها ۵ کودک بوده اند.

 ضرب و شتم و مجروح کردن فلسطینیان مقیم اسرائیل و حمله ارتش اسرائیل به معترضین فلسطینی ساکن بیت المقدس تا کنون ۲۲ قربانی از خود به جا گذاشته است. بالا گرفتن خشونت ها در روزهای اخیر به دنبال یک ماه پر تشنج به طور مشخص در بیت‌المقدس اتفاق افتاده است. حمله به مساجد و اماکن مقدس مسلمانان در بیت المقدس با شعار “مرگ بر اعراب” و اضافه بر آن پاسخ خشونت‌آمیز به تظاهرات مسالمت آمیز ای که در محله شیخ جراح توسط فلسطینیان  برگذار شده بود از عوامل بوجود آورنده شرایط فعلی است.

 ما، سازمانهای سیاسی و سندیکایی که این بیانیه را امضا می‌کنیم سرکوب مردم غیرنظامی فلسطین و نابود کردن زیرساخت‌های شهری آنان توسط دولت اسراییل را محکوم می‌کنیم و خواهان قطع بلافاصله این حملات هستیم. همچنین خواهان آن هستیم که با اجرای سیاست های هدفمند به اشغال سرزمین های فلسطین، محاصره غزه و اعمال سیاست های تبعیض آمیز علیه مردم فلسطین برای همیشه پایان داده شود. می باید  با به کار گرفتن همه جانبه حقوق بین الملل و اعمال فشارهای سیاسی و اجتماعی بر دولت اسرائیل  اجرای تمامی قطعنامه‌های مصوبه شورای امنیت سازمان ملل متحد ضمانت اجرایی بیابند.

  دولت اسپانیا باید در مجامع بین‌المللی، در سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا علیه سیاستهای تهاجمی اسرائیل علیه مردم فلسطین موضع قاطع داشته باشد. دولت اسپانیا باید تلاش کند تا احترام به حقوق بین الملل و منشور حقوق بشر ناظر به روابط اسرائیل و فلسطین بوده و اسرائیل به اجرای آنها گردن بگذارد، تا از این طریق صلح عادلانه و پایدار برای همزیستی آنان به دست آید. ما  همچنین مصرا خواستار آن هستیم که کار و تلاش فعالین و کمک رسانان سازمان‌های حقوق بشری که به شدت مورد تعقیب و پیگرد دولت اسرائیل قرار دارند مورد محافظت  مجامع بین المللی قرار گیرند. در اینجا باید یاد کنیم از فعال حقوق بشری خواناروئیسشهروند اسپانیایی که بدون هیچ مجوز قانونی توسط نیروهای نظامی اسراییل دستگیر شده و در زندان بسر می برد.

 ما امضائ کنندگان این بیانیه از اسرائیل می‌خواهیم که بلافاصله به تمامی حملات خود به منطقه غزه پایان دهد. به صورت عاجل از اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای اروپایی می‌خواهیم که دولت فلسطین را به رسمیت بشناسند و همه راه‌های قانونی را به کار گیرند تا فلسطین به عنوان یک کشور به عضویت سازمان سازمان ملل متحد در آمده و از کلیه حقوق یک عضو این سازمان برخوردار باشد تا از این طریق امکان پایان دادن  به اشغال سرزمین‌های فلسطین و محاصره آن ها فراهم گشته  و نقض پیوسته حقوق بشر و اعمال سیاست های تبعیض آمیز علیه مردم فلسطین توسط دولت اسرائیل برای همیشه پایان یابند.

پودموس

کمیسیونهای کارگری اسپانیا

اتحادیه عمومی کارگران اسپانیا

جبهه متحد چپ اسپانیا

Share: