بیستمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه در خیابانها و بازار شوش

اعتصاب کارگران هفت تپه در بیستمین روز خود، در خیابانها و بازار شوش ادامه یافت

روز یکشنبه ۱۰ مرداد ماه ۱۴۰۰، اعتصاب کارگران هفت تپه وارد بیستمین روز خود شد. این اعتصاب در حالی ادامه دارد که برای دومین روز کارگران تجمع و راهپیمایی اعتراضی خود را به بیرون از شرکت کشیدند.

امروز نیز کارگران نیشکر هفت تپه، ابتدا در برابر فرمانداری شوش تجمع اعتراضی برگزار کردند. سپس در خیابانها و بازار اقدام به راهپیمایی نموده و شعارهای اعتراضی از جمله: «خوزستان بیچاره، مسئول خوب نداره» سردادند.

پیشاپیش راهپیمایی کارگران هفت تپه، کارگران اخراجی بخش غیرنیشکری حرکت می‌کردند. آنان بنری در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «ما کارگران اخراجی غیرنیشکری که با سابقه چند ساله مظلومانه اخراج و بلاتکلیف شدیم، خواستار بازگشت به کار و تبدیل وضعیت قراردادی در شرکت هفت تپه هستیم.»

نکته قابل توجه در تجمع اعتراضی و اعتصاب کارگران هفت تپه، حضور امام جمعه شوش در جمع کارگران معترض بود. موضوعی که بشدت کارگران با حضور او در این تجمع مخالف بودند.

یکی از کارگران درباره حضور آخوند مهدی علیزاده، امام جمعه شوش نکات قابل توجه‌ای گفته است. وی خطاب به مدیر کانال تلگرامی هفت تپه می‌نویسد: «چند تصویر از این جناب آخوند که آمده بود در راهپیمایی بگذارید. اتفاقا با او حرف داریم. چیزی را سانسور نکنید. ما می‌خواهیم به علیزاده یا هر هم‌لباسی او بگوییم: «آقا شما خودت بخشی از مشکل هستی. تو حلال مشکل ما نیستی. وقتی وارد صف اعتراض می‌شوی، مانند فحش دادن به ما است. تو برای ما دردسر درست نکن، نمی‌خواهد کمک کنی.»

وی در ادامه می‌گوید: «ورود بسیجی و طلبه و عدالتی و هر کس دیگر که متحد کارگر نیست ممنوع! شماها ضد کارگر هستید و فقط به فکر منافع حکومتی‌ها هستید.»

وی مجددا خطاب به امام جمعه شوش می‌گوید: «تو آمدی و وارد راهپیمایی اعتراضی هفت تپه شدی که تنها بگویی آخوندها در کنار مردم هستند. اما فقط دولت کثیف بوده که انشاالله درست می‌شود؟ نه خیر! فقط بحث دولت روحانی نیست. همین مجلس و قوه قضاییه شما از روحانی بدتر هستند. دادستان کل کشور که هم جناح شما و ولایی کامل است، بزرگترین همدست اختلاس بیگی‌ها است.

آقا وارد صف ما نشو. مطمئن باش که با تو برخورد می‌کنیم. ما را عصبانی نکنید. بگذارید کارمان را جلو ببریم. تو برای خود عزیز کردن آمدی. تو عزیز نیستی و نخواهی شد. تو خودت بخشی از مشکل هستی. تو به فکر منافع حکومتی‌ها هستی و امنیت آنها و نه منافع ما کارگران.»

Share: