بیش از۶۰ تجمع اعتراضی در شهرهای مختلف کشور برگزار شد. این تجمع اعتراضی تنها در روز یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ انجام شد. بازنشستگان تامین اجتماعی در ۱۱ شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند. بازنشستگان در این اعتراضات خواستار پاسخگویی مقامات دولتی در رابطه با افزایش حقوق خود هستند. بازنشستگان در شهرهای اهواز، رشت، کرمانشاه، شوش، هفت تپه وکرخه، بجنورد، اراک، بابل و اردبیل به خیابانها آمدند تا مطالبات خود را فریاد بزنند.

کارمندان رسمی وزرات نفت نیز در این روز در اعتراض به اجرایی نشدن ماده ۱۰ قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت به تجمع‌های اعتراضی خود ادامه دادند. این اعتراضات در ۴۵ واحد عملیاتی و ستادی این وزارتخانه از روز پنجشنبه آغاز شده است. آنها اعلام کردند که این اعتراضات تا پایان مردادماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت و در صورت برآورده نشدن خواسته‌هایشان اقدام به برگزاری تجمع‌های بزرگ‌تر خواهند کرد.

تجمع اعتراضی مرغداران در برابر مجلس

مرغداران گوشتی در اعتراض به انجام نشدن وعده‌های مقامات وزارت جهاد کشاورزی در برابر مجلس تجمع کردند. آنها خواستار اصلاح قیمت مرغ زنده، خرید مرغ توسط شرکت پشتیبانی، پرداخت یارانه به مردم جهت خرید مرغ و تامین نهاده مرغداران شدند. آنها پس از آن، تجمع اعتراضی خود را در برابر وزارت جهادکشاورزی نیز برگزار کردند. نیروهای امنیتی به منظور ایجاد رعب و وحشت در میان مرغداران چند تن از آنها را دستگیر کردند.

عاملین و سهامداران نفت سپاهان در اعتراض به سومدیریت نیکوهمت، مدیرعامل نفت سپاهان در برابر دفتر مرکزی شرکت نفت سپاهان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

مالباختگان اریتا (ایرتویا ) و نگین خودرو در برابر دادسری ۱۵ خرداد تجمع اعتراضی برگزار کرده و خواهان تسریع در رسیدگی به پرونده کلاهبرداری در این شرکت شدند.

مالباختگان صندوق قرض الحسنه امیرالمومنین در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت پرونده غارت سرمایه‌های خود تجمع کردند. آنها در ادامه جاده اصلی بهشهرـ رستم کلا را مسدود کردند.

اعتراض کارکنان شرکتی مخابرات ارومیه به عدم پرداخت ۷ ماه حقوق و مزایا

کارکنان شرکتی مخابرات ارومیه در اعتراض به واریز نشدن ۷ ماهه حقوق و مزایا از جمله حق بیمه، یکشنبه ۲۳ مردادماه ۱۴۰۱، در محوطه اداره مخابرات این شهرستان تجمع کرده و خواستار پاسخگویی مسئولان شدند.

کامیون‌داران شهرستان سیریک برای دومین روز متوالی در اعتراض به طرح سیپاد و کدینگ کارت‌های سوخت در برابر فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.