بیکاری صدها کارگر نساجی بروجرد به دنبال تعطیلی کارخانه

اعتراضات صدها کارگر نساجی بروجرد برای پایان دادن به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی به دنبال تعطیلی کارخانه هم‌چنان ادامه دارد.

کارخانه نساجی بروجرد با آغاز سال جدید تعطیل گردید و صدها کارگر این کارخانه، علی‌رغم عدم دریافت حقوق اسفند ماه و عیدی بیکار شدند.

اعتراضات این کارگران در ارتباط با مراکز قدرت در شهرستان بروجرد و استان لرستان و مسئولان‌شان برای پایان دادن به بلاتکلیفی شغلی و معیشت‌شان همچنان ادامه دارد.

روز چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه، کارگران اظهار داشتند که از ابتدای فروردین ماه سال جاری، درهای کارخانه به روی آن‌ها بسته شده و همگی سرگردان شده‌آند.

کارگران با بیان اطلاع دادن موضوع مشکلات‌شان به مسئولان شهرستان و استان، افزودند: «وضعیت پیش آمده در حالی است که چند صد نفر از کارگران شاغل در این واحد صنعتی، هر کدام یک ماه حقوق اسفند ماه خود را به همراه عیدی و پاداش از کارفرما طلبکار هستند.»

یکی از کارگران نساجی بروجرد گفت:‌ «نزدیک به یک دهه است که کارگران این کارخانه با مشکلات تولید و معیشت مواجه هستند. قبل از شیوع ویروس کرونا، تا حدودی شاهد بهبود وضعیت کارخانه بودیم؛ اما در حال حاضر کارخانه هیچ فعالیت تولیدی ندارد.»

این کارگر در ادامه گفت:‌ «مطلوب بودن بازار فروش تا پایان سال ۹۸، روند تولید این واحد صنعتی را بدون مشکل کرده بود؛ اما پس از شیوع ویروس کرونا مشکلات پیش‌ آمده اتفاق افتاده است.»

  • اعتراض کارگران شهرداری مسجدسلیمان نسبت به عدم پرداخت ۳ ماه حقوق و عیدی

این کارگر نساجی بروجرد در خاتمه تصریح کرد: «از مسئولان درخواست داریم کمک کنند کارگران شاغل در نساجی بروجرد بیکار نشوند.»

در این میان کارفرمای این واحد تولیدی بدون توجه به وضعیت کارگرانی که ۲۰ تا ۲۵ سال سابقه کار دارند، می‌گوید:‌ «کارگران فعلا حق ورود به محل کار خود را ندارند.»

این موضوع باعث نگرانی کارگران شده است که مبادا در ادامه، شغل خود را از دست بدهند و به شرایط چند سال قبل که تعداد زیادی از کارگران اخراج شدند، بازگردند.

همه کارگران این کارخانه تولیدی قراردادی هستند. آن‌ها حقوق اسفند، عیدی و پاداش سال ۹۸ خود را از کارفرما دریافت نکرده‌اند و علاوه بر آن پرداخت حق بیمه‌شان نیز دچار مشکلاتی شده است.

Share: