تجـمع کارگران متروی اهواز و شهرداری کرمانشاه در اعتراض به وضعیت معیشتی و کاهش دستمزدها

تجمع کارگـران متروی اهواز در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی

روز چهارشنبه ۲۲ آبان‌ماه  ۹۸ شماری از کارگران متروی اهواز در اعتراض به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی خود مقابل استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

کارگران متروی اهواز با تجمع مقابل استانداری خوزستان اعلام کردند: «چند ماه از دستور رئیس شورای تامین استان مبنی بر پرداخت حقوق کارگران متروی اهواز توسط شرکت کیسون و کارفرما گذشته؛ اما تاکنون این مطالبات پرداخت نشده است. آنها افزودند در صورت عدم پاسخگویی مسئولان به خواسته‌هایشان دست به اعتصاب خواهند زد.»

خاطر نشان می‌شود که روز سه‌شنبه ۲۱ آبان‌ماه ۹۸، شماری از بازنشستگان متروی تهران نیز در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات معوقه خود، مقابل شورای شهر تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

بازنشستگان شرکت بهره‌برداری متروی تهران در خصوص تجمع خود می‌گویند، حق سنوات آنها را بعد از ۳۰ سال زحمت و بازنشسته شدن  هنوز پرداخت نکرده‌اند.

این بازنشستگان درمدت چند ماه گذشته برای حل مشکلاتشان مقابل شورای شهر و شرکت بهره‌برداری مترو تجمع کرده‌اند؛ اما تاکنون مطالبات‌شان پرداخت نشده و کسی نیز پاسخگوی آنها نبوده است.

تجمع اعتراضی شماری از کارگران شهرداری کرمانشاه در اعتراض به کاهش دستمزدها

همزمان در روز چهارشنبه ۲۲ آبانماه، شماری ازکارگران شهرداری کرمانشاه مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کردند. کارگران شهرداری کرمانشاه در اعتراض به کاهش دستمزدهای خود به دلیل تحمیل مرخصی اجباری توسط پیمانکاران، به این تجمع اعتراضی اقدام کردند.

کارگران معترض شهرداری کرمانشاه می‌گویند که پیمانکاران شهرداری کرمانشاه با تحمیل مرخصی اجباری به کارگران بخش‌های فضای سبز و خدماتی، به دلایل مختلف از جمله «آغاز فصل سرما و بارندگی» مبلغی از حقوقشان را کسر می‌کنند.

کارگران معترض اعلام کرده‌اند که در صورت عدم پاسخگویی و عدم رسیدگی به مشکلاتشان از جانب مسئولان، به اعتصاب روی خواهند آورد.

Share: