24/09/2023

سایت آینه روز

سایت خبری سیاسی

تجمعات و راهپیمایی بازنشستگان در بیش از ۲۰ استان کشور؛ اعتصاب در ماشین سازی اراک

امروز دوشنبه ۶ شهریور ماه ۱۴۰۲  بازنشستگان  مخابرات هم چون دوشنبه های پیش در شهر های تبریز، خرم آباد، ارومیه، اهواز، زنجان، بندرعباس، تهران، سنندج، ساری، اراک، ایلام، شهرکرد، گرگان، شیراز، اصفهان ، مشهد، کرمانشاه ، رشت، بروجرد و… دست به راهپیمایی و تجمعات اعتراضی در مقابل ادارات مخابرات زدند . همزمان در کارخانه ماشین سازی اراک گزارش هایی از اعتصاب و برپایی تجمع اعتراضی کارگران منتشر شده است. همچنین امروز جمعی از کارگران پروژه‌ای موسسه رایانه شهر شهرداری تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمعات بازنشستگان مخابرات در اعتراض به وضعیت بد معیشتی و در اعتراض به عدم‌ رسیدگی به مطالباتشان از جمله اجرای کامل آئین‌نامه پرسنلی و استخدامی سال ۸۹ و رفع مشکلات بیمه درمانی صورت می گیرد.

در برخی از شهرها از جمله در اهواز این تجمعات اعتراضی همراه با راهپیمایی بوده است و معترضان با حمل پلاکاردهایی با مضمون اعتراضی و مطالباتی به دادن شعارهایی پرداختند.

اهم مطالبات بازنشستگان به شرح زیر است:

– همترازی حقوق بازنشستگان با شاغلان متناظر، ماده ۶۴ ق م خ ک
– داشتن بیمه کارآمد و بیمه تکمیلی توسط دستگاه متبوع دوران خدمت همچون شاغلان ماده ۸۵ ق م خ ک 
– افزایش سنواتی سالیانه بر طبق نرخ تورم واقعی ماده ۱۲۵ ق م خ ک
– تسری مزایای نقدی و غیرنقدی شاغلان به بازنشستگان کشوری
– افزایش حقوق، غیرقابل قبول بودن افزایش حقوقی ۲۰ درصدی با نرخ تورم ۷۰ درصدی.

اعتصاب و تجمع اعتراضی کارگران ماشین سازی اراک

بنابر اخبار منتشرشده در شبکه‌های مجازی کارگران ماشین سازی اراک در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلاتشان دست به تجمع زده و تصمیم دارند اعتراضشان را به مقابل استانداری استان مرکزی بکشانند.
بنابر این اخبار، این کارگران حدود یکماه است در اعتصاب و اعتراض به سر میبرند.

تجمع اعتراضی جمعی از کارگران پروژه‌ای موسسه رایانه شهر شهرداری تهران

صبح امروز در ساختمان اصلی شرکت کنترل ترافیک تهران در خیابان فاطمی جمعی از کارکنان موسسه رایانه شهر که در پروژه های مرتبط با نگهداری تجهیزات شهری مشغول فعالیت هستند هم زمان با برگزاری جلسه هیئت مدیره موسسه رایانه شهر در این ساختمان، در اعتراض به عدم پرداخت چندین ماهه مطالبات معوقه شان و همچنین شرایط کاری و عدم پاسخگویی مدیران این موسسه، دست به تجمع اعتراضی زدند.