تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن کارگران برق تهران و اعتصاب کارگران مجتمع معادن مس بردسکن

تجمع اعتراضی اعضای تعاونی مسکن کارگران برق تهران مقابل حوزه ریاست قوه قضاییه در خیابان ولی‌عصر تهران

روز دوشنبه ۲۴ تیرماه ۹۸، کارگران عضو تعاونی مسکن کارگران برق تهران برای چندمین بار طی سال جاری، مقابل حوزه ریاست قوه قضاییه در خیابان ولیعصر تهران، رو به روی کلانتری جامی اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

۱۰ هزار نفر خریداران زمین در فاز پنج هشتگرد، عضو این تعاونی، نزدیک به ۲۷ سال است که در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند.

اعضای تعاونی مسکن کارگران برق تهران ۲۷ سال پیش در فاز ۵ هشتگرد از تعاونی مسکن کارگران برق تهران زمین خریدند؛ ولی تاکنون این تعاونی، زمین‌های خریداری شده را تحویل نداده است.

یاد‌آوری می‌شود که اعضای این تعاونی، روز دوشنبه ۸ مهر امسال نیز مقابل دادگستری در شهرستان هشتگرد در استان البرز تجمع اعتراضی برگزار کردند.

در آن تاریخ، کارگران شرکت کننده در تجمع اعتراضی گفتند: «به‌تازگی بدون رضایت مالکان به‌ صورت چراغ خاموش، شهرداری هشتگرد با تغییر نقشه‌هایی که در زمان خرید قطعات ترسیم شده بود، اقدام به حذف ۲هزار قطعه زمین از نقشه‌ها کرد.»

تجمع  اعتراضی اعضای تعاونی مسکن کارگران برق تهران مقابل دادگستری هشتگرد
اعتصاب کارگران مجتمع معادن مس تکنار بردسکن در اعتراض به پرداخت نشدن۴ ماه حقوق
در خبر دیگر آمده است که از تاریخ ۱۷ آذر ماه ۹۸، کارگران مجتمع معادن مس تکنار بردسکن دراستان خراسان رضوی در اعتراض به پرداخت نشدن۴ ماه از حقوق‌شان دست از کار کشیدند.
بر اساس این خبر در روز ۲۳ آذر، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بردسکن با بیان اینکه تا روز ۲۳ آذر هنوز حقوق کارگران این معدن پرداخت نشده است، اظهار کرد: «در حال حاضر مشکل مدیریتی این معدن منجر شده که کارگران این مجموعه نتوانند حقوق خود را دریافت کنند.»

Share: