تجمع اعتراضی بازنشستگان خوزستان نسبت به سوءعملکرد کانون بازنشستگان

تجمع اعتراضی بازنشستگان خوزستان در اعتراض به عدم اصلاح همسان‌سازی و سوءعملکرد کانون بازنشستگان، روز شنبه ۲۲ آذر ماه ۹۹ برگزار شد.

بنا به منابع خبری در خوزستان، جمعی از کارگران بازنشسته استان خوزستان در اعتراض به عملکرد کانون‌ها و اصلاحات همسان‌سازی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

تجمع اعتراضی بازنشستگان خوزستان صبح امروز (شنبه) در دفتر کانون این استان برگزار و معترضین خواستار پاسخگویی اعضای کانون بازنشستگان شدند.

یکی از بازنشستگان در این تجمع اعتراضی با اشاره به مطالبات خود و همکارانش گفت: «از نحوه عملکرد کانون در خصوص پیگیری مطالبات بازنشستگان رضایت نداریم.»

وی افزود: «ماه‌ها است منتطر هستیم همسان‌سازی و اصلاح آن برای بازنشستگان کارگرانی که در شرایط سخت و زیان‌آور شاغل بوده‌اند، به اجرا درآید؛ اما تاکنون نتیجه کار به هیچ وجه رضایت‌بخش نبوده و مورد اعتراض بازنشستگان کارگری می‌باشد.

بازنشستگان عنوان کردند:

«اگر کانون‌ها نمی‌توانند در پیگیری مطالبات بازنشستگان و مستمری‌بگیران کارگری با جدیت برخورد کرده و دنبال کنند، بازنشستگان باید تشکل‌های مستقل خود را ترتیب داده و به پیگیری مستقل بپردازند.»

بنا به گفته بازنشستگان کارگری خوزستان، کانون‌ها موظف هستند مطالبات قانونی و برحق بازنشستگان را در اولیت کارها و پیگیری‌های خود قرار دهند.

بنا به منابع خبری در شبکه‌های اجتماعی، کانون‌های بازنشستگی که تحت نفوذ خانه کارگر قرار دارند، این نهاد حکومتی را به عنوان سد و مانع مطالبه‌گری بازنشستگان می‌دانند.

بنا به فراخوان اتحادیه بازنشستگان سراسری، قرار است روز یکشنبه ۲۳ آذر ماه ۹۹، بازنشستگان در تهران و دیگر شهرستان‌های کشور، تجمعات اعتراضی هم زمان از سوی بازنشستگان تامین اجتماعی برگزار نمایند.

بازنشستگان در فراخوان تجمع اعتراضی خود اعلام کرده‌اند که آنها نمی‌توانند با این شرایط مشقت‌بار به زندگی خود ادامه دهند؛ چرا که حداقل حقوق‌ها چند برابر زیر «هزینه سبد معیشت»، گرانی و تورم، هر لحظه افزایش پیدا می‌کند.

آنها در فراخوان خود خطاب به مسئولین و مقامات ذی‌ربط گفته‌اند: «وعده‌های فریبنده را تمام کنید و به خواسته‌های بازنشستگان پاسخ فوری بدهید.»

Share: