صبح روز سه‌شنبه ۱۷ خردادماه ۱۴۰۱، دانشجویان دانشگاه آزاد تهران در برابر ساختمان مرکزی این دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند. دانشجویان معترض شعار می‌دادند«تهرانچی دروغگو، حاصل وعده‌هات کو؟» دانشجویان معترض خواهان رسیدگی هرچه سریعتر مسئولان مربوطه به خواسته‌هایشان بودند.

از ساعت ده صبح روز سه‌شنبه، اعتراضات دانشجویی، در برابر ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد تهران شکل گرفت. دانشجویان این دانشگاه از مشکلات متعددی رنج می‌برند که هیچ‌گاه به آنها توجهی نشده است.

مشکلات دانشجویان دانشگاه آزاد

 از جمله مشکلات دائمی و جدی دانشجویان دانشگاه آزاد، مشکل انتخاب واحد است که همچنان ادامه دارد.

دانشجویان می‌گویند:

«این دانشگاه سایتی بنام «سایت آموزشیار» درست کرده است که بیشتر باعث ایجاد مشکل و دردسرهای روانی برای دانشجویان شده است. با اینکه چند ترم از ایجاد این سایت می‌گذرد، هنوز زیرساخت‌های آن برای استفاده دانشجویان آماده نشده. این سایت نمونه‌ای از سوءمدیریت مدیران این دانشگاه است که همچنان ادامه دارد. مسئولان مربوطه هر بار وعده‌هایی به ما می‌دهند، اما هیچ‌یک از این وعده‌ها محقق نشده است.»

سایت باج‌گیری یا سایت انتخاب واحد؟

یکی دیگر از دانشجویان معترض حاضر در این تجمع اعتراضی گفت:

نباید بگوییم «سایت آموزشیار»، زیرا اسم درست آن «سایت باج‌گیری» است. چون هر دانشجویی بخواهد به این سایت مراجعه کند، اول باید وجه نقدی را بپردازد. اگر دانشجویی بخواهد نامه اشتغال به تحصیل بگیرد، اول باید شهریه خود را تصویه کند و بعد نامه را به او می‌دهند.

یکی دیگر از دلایلی که می‌گوییم اسم  این سایت «سایت باج‌گیری» است، این است که هر دانشجویی زمان انتخاب واحد، فقط باید شهریه ثابت را بپردازد. اما این سایت گاهی تا سه برابر شهریه ثابت را از دانشجو می‌گیرد. یا این سایت فقط بدنبال خالی کردن جیب دانشجو هستند و برای حذف یا اضافه کردن واحد باید باج بدهیم.»

دیگر مشکلات دانشجویان دانشگاه آزاد

دانشجویان معترض به انواع مشکلاتی که گریبانگیر آنها است اشاره کردند. از جمله:

ـ مشکلات پیگیری برای واحد‌های مختلف در سایت

ـ پولی کردن کارت‌های دانشجویی

ـ مشکلات فنی سایت و پیام‌های (ارور) که گاها بیش از ۱۲ ساعت فرد را معطل می‌کند

ـ مجبور کردن دانشجویان به استفاده از اپلیکیشن‌های ایرانی زمان گرفتن کد ورود

ـ ظرفیت پایین سامانه آموزشی و قطعی دائم صدا و بیرون انداختن دانشجوی مشترک از سایت

ـ بکارگیری افراد نالایق به عنوان استاد

ـ تهدیدات مستمر دانشجو هنگامی که به نمره خود اعتراض دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.