تجمع اعتراضی رانندگان استیجاری شهرداری رشت و کارگران فضای سبز شهرداری شاهین شهر

تجمع اعتراضی رانندگان استیجاری شهرداری رشت

روز چهارشنبه اول آبان‌ماه ۹۸، رانندگان استیجاری شهرداری رشت در اعتراض به عدم پرداخت ۴ ماه مطالبات و وعده‌ وعیدهای مقامات، مقابل ساختمان شهرداری واقع در میدان گیل اقدام به تجمع کردند.

یکی از رانندگان استیجاری شهرداری رشت ضمن اشاره به اینکه برخی همکاران‌شان توانایی تمدید بیمه خودرو خود را ندارند، گفت: «با افزایش هزینه‌های تعمیر و نگهداری خودرو، حتی در صورت پرداخت به موقع حقوق نیز رانندگان با مشکلات عدیده‌ای مواجهند.»

وی تصریح کرد: «رانندگان در این تجمع خواستار پرداخت حقوق معوقه خود می باشند.» در جریان این تجمع شهردار شهر وعده داد که طی روزهای آینده دستمزد یک ماه آنان پرداخت خواهد شد؛ ولی رانندگان معترض با ادامه تجمع اعلام کردند این نخستین بار نیست که چنین وعده‌هایی را می‌شنوند؛ به همین دلیل تا رسیدن به کلیه دستمزدهای‌ پرداخت نشده‌شان دست از تجمع اعتراضی برنخواهند داشت.

تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز شهرداری شاهین شهر

به گزارش ایلنا، روز چهارشنبه اول آبان‌ماه ۹۸، شماری از کارگران فضای سبز شهرداری شاهین شهر، در اعتراض به لغو قرارداد با شرکت «پسماند و بازیافت» شاهین‌شهر و واگذاری این شرکت به بخش خصوصی، در مقابل ساختمان شورای شهر شاهین شهر در استان اصفهان، تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، کارگران معترض فضای سبز شهرداری شاهین شهر از حذف ردیف‌های حقوق خود در قرارداد پیشنهادی شرکت پیمانکار و کاهش حدود یک میلیون تومانی حقوق خود نسبت به سال قبل شدیدا اعتراض دارند.

خاطر نشان می‌شود که روز سه‌شنبه نیز خبری مبنی بر اعلام تخلف در لیست ارسالی سازمان مدیریت پسماند شهرداری شاهین شهر در باره شیوه تامین نیروی کار از سوی سازمان بازرسی لیست ارسالی در فضای مجازی منتشر شده بود.

در هفته‌‌های اخیر موج اعتراضات کارگران از صنف‌های مختلف نشان از عدم تامین سبد معیشتی کارگران زحمتکش دارد که تورم و گرانی افسارگسیخته، سفره‌‌های خالی را برایشان به ارمغان آورده است.

Share: