تجمع اعتراضی سراسری بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی

بازنشستگان و مستمری بگیران با سردادن شعار «تا حق خود نگیریم از پا نمی‌نشینیم» خبر از استمرار اعتراضات خود دادند

بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی، روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی در شهرهای مختلف نمودند. این تجمع در پی فراخوانی که از روزهای پیش داده شده بود صورت گرفت.

تجمع این هفته بازنشستگان، در شهرهای تهران، کرج، خرم آباد، کرمانشاه، مشهد و … برگزار گردید. بازنشستگان، با ایراد سخنرانی و سر دادن شعار در تجمعات خود، خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. تجمع روز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت، در شهرستان‌ها در مقابل اداره کل تأمین اجتماعی انجام شد. در تهران نیز تجمع کنندگان در مقابل اداره کل تأمین اجتماعی در خیابان آزادی گرد هم آمدند.

بازنشستگان و مستمری بگیران، با سردادن شعار «تا حق خود نگیریم، از پا نمی‌نشینیم» از استمرار این تجمعات خبر دادند.

بازنشستگان معترض برخی از مطالبات خود را افزایش مستمری های دریافتی در موازات خط فقر، اجرای قانون همسان سازی حقوق، اجرای دقیق ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، رفع مشکلات بیمه تکمیلی، پرداخت پاداش آخر سال و همچنین محاسبه سوابق مشاغل سخت و زیان آور در محاسبات متناسب سازی، عنوان کردند.

بازنشستگان که طی ماه‌های اخیر هر هفته در خیابان مطالبات خود را فریاد می‌زنند در بیانیه پایانی تجمع خود از جمله اعلام کردند:

«ما اینجا اعلام می‌کنیم کانون‌های بازنشستگی باید حامی بازنشستگان باشند.

ما هیچ تشکر و قدردانی از هیچ مسئولی نداریم و هرکسی بخواهد در تجمع از کسانی که صندوق بازنشستگان را به تاراج برده‌اند تشکر کند از ما نیست حالا هر اسمی می‌خواهد داشته باشد.

ما خواسته‌هایمان را بارها و بارها اعلام کرده‌ایم و در یک جمله خلاصه می‌شود: حقوق طبق تورم.

ما با حقوق‌هایی که حتی یک چهارم خط فقر هم نیست چگونه زندگی کنیم.

ما به تجمعات خود تا رسیدن به حقوق و مطالبات خود ادامه خواهیم داد.»

با وجود تلاش بی‌وقفه بازنشستگان برای رسیدن به مطالبات بر حق خود، تا کنون دولت و ارگان‌های متولی امر، این موضوع را به طور کامل بایکوت کرده و هیچ واکنشی نسبت به آن نشان نداده‌اند.

Share: