تجمع اعتراضی شرکتی‌های مخابرات استان فارس در اعتراض به اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل

جمعی از کارکنان شرکتی مخابرات استان فارس، صبح شنبه ۲۴ خرداد ماه، با برگزاری تجمع اعتراضی مقابل مخابرات استان فارس، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

در این گزارش از قول کارکنان آمده است، اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل براساس قانون، یکی از خواسته‌های معترضان است؛ همچنین آن‌ها خواستار بازگشت به کار همکاران شورایی خود شده‌اند که پس از پیگیری برای اجرای طرح طبقه‌بندی، اخراج و از کار بیکار شده‌اند.

کارکنان شرکتی مخابرات شرکت کننده در این تجمع اعتراضی ، می‌گویند: «این عادلانه نیست که دو نفر زیر یک سقف بنشینند و یک کار را انجام بدهند، اما یکی چون رسمی است هشت میلیون حقوق بگیرد و دیگری چون شرکتی است سه میلیون تومان.»

این کارگران، گزارش بازرس کار اداره کار را نیز در دست داشتند که لزوم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل برای شرکتی‌های مخابرات فارس را تایید کرده است.

با اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل، دستمزد کارکنان شرکتی چند صد هزار تومان افزایش می‌یابد و از تبعیض میان آن‌ها و رسمی‌ها کاسته خواهد شد.

کارکنان معترض بنرهایی در دست داشتند که روی آن‌ها این عبارات به چشم می‌خورد: «ما خواستار بازگشت به کار تمامی اعضای شورا بدون هرگونه شرط و باج‌خواهی هستیم»، «تامین امنیت شغلی و معیشت کارگران بر عهده مسئولان است» و «خصوصی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»

در روزهای گذشته، کارکنان شرکتی مخابرات آذربایجان شرقی نیز با برگزاری تجمع اعتراضی، خواستار بازگشت به کار همکاران اخراجی خود شدند و اعلام کردند که خواسته آنها اجرای عدالت و پایان دادن به تبعیض در پرداخت دستمزد است.

همچنین روز پنجشنبه ۲۲ خرداد ماه نیز جمعی از کارگران بازنشسته مخابرات راه دور شیراز که به نمایندگی از ۱۳۰۰ بازنشسته شرکت مخابرات راه دور، در مقابل شورای اداری استان فارس دست به تجمع اعتراضی زده بودند، خواستار پرداخت مطالبات عقب‌افتاده ۱۴ ساله خود شدند.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *