تجمع اعتراضی شماری از کارگران شهرداری بروجرد نسبت به بلاتکلیفی در بازنشستگی‌شان

 شماری از کارگران شهرداری بروجرد در اعتراض به کارشکنی‌ها و ایجاد سد و مانع در مسیر بازنشستگی‌شان، اقدام به تجمع اعتراضی کردند.

مطابق این خبر روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه ۹۸، بیست‌وشش نفر از کارگران شهرداری بروجرد با شرکت در یک تجمع اعتراضی مقابل دفتر امام جمعه بروجرد، گفتند که آنها قربانی اختلافات مالی شهرداری و اداره تامین اجتماعی شده‌اند.

آنها همچنین اعتراض خود را نسبت به ایجاد ممانعت در بازنشسته‌شدن‌شان را در این حرکت اعتراضی به نمایش گذاشتند.

گزارش دریافتی از یک منبع خبری محلی حاکی است که بهانه مخالفت با بازنشسته‌شدن این عده از کارگران را تا به حال عدم پرداخت دو ماه حق بیمه این کارگران اعلام کرده‌ بودند؛ اما اکنون بعد از گذشت شش ماه از موعد بازنشستگی آنها، هنوز این مشکل به قوت خود باقی‌ست.

این گزارش حکایت بدهی‌های شهرداری به تأمین اجتماعی را ماجرایی عجیب تلقی کرده؛ چونکه از سویی تأمین اجتماعی مدعی است که ۱۱۵ میلیارد تومان از شهرداری بروجرد طلب دارد و از سوی دیگر شهردار بروجرد می‌گوید که تأمین اجتماعی چیزی کمتر از ۲۰  میلیارد تومان از شهرداری طلب دارد.

در این میان وضعیت کارگران شهرداری در میان تایید و تکذیب مبلغ واقعی از سوی این دو نهاد بلاتکلیف مانده است.

شهردار بروجرد در این زمینه گفته است: «تعدادی از نیروهای شهرداری که به مرحله بازنشستگی رسیده‌اند، متأسفانه تأمین اجتماعی به تعهدات خود عمل نمی‌کند و بر اساس ماده ۳۶ قانون تأمین اجتماعی چنانچه حتی شهرداری هم بدهی داشته باشد، رافع مسئولیت تأمین اجتماعی در برابر کارگران نیست.»

از خلال سخنان شهردار بروجرود چنین استنباط می‌شود که از بازنشسته شدن این تعداد کارگر شهرداری بیشتر از ۶ ماه می‌گذرد؛ ولی نه تأمین اجتماعی کار آنها را انجام می‌دهد و نه شهرداری برای حل مشکل کارگران قدمی بر می‌دارد.

Share: