فرهنگیان بخش نشتا در استان مازندران در اعتراض به خودداری دادگاه از اجازه صدور پروانه ساخت مسکن بر روی زمین‌های خریداری شده‌شان در برابر دادگاه تجدیدنظر استان در ساری تجمع کردند. فرهنگیان می‌گویند پس از فروش زمین توسط شرکت مدنی فرهنگ اکنون دادگاه از اجازه ساخت خانه به ما خودداری می‌کند.

روز شنبه ۲۱ خردادماه ۱۴۰۱، فرهنگیان مالباخته بخش نشتا در استان مازندران در اعتراض به خودداری دادگاه از اجازه صدور پروانه ساخت مسکن بر روی زمین‌های خریداری شده‌شان در برابر دادگاه تجدیدنظر استان در ساری تجمع کردند. معترضان می‌گویند ما بیش از ۱۵۰ نفر از فرهنگیان بخش نشتا این زمین‌ها را با کاربری مسکونی از شرکت مدنی فرهنگ خریداری کرده‌ایم. اما اکنون که تصمیم به ساخت خانه بر روی آنها کرده‌ایم، دادگاه به بهانه کاربری زمین کشاورزی از صدور پروانه ساخت خودداری می‌کند.

فرهنگیان بخش نشتا بر روی پلاکاردی نوشته بودند: «حقوق بیش از ۱۵۰ نفر از فرهنگیان ناجوانمردانه در حال پایمال شدن از طریق شرکت مدنی فرهنگ و زمین‌خواران منطقه می‌باشد.»

فروش زمین به فرهنگیان بخش نشتا توسط شرکت مدنی فرهنگ با مجوز دادگستری صورت گرفته است

فرهنگیان معترض می‌گویند، شرکت مدنی فرهنگ با مجوز ساخت خانه به ما زمین‌ها را فروخته است. اما اکنون دادگاه ادعا می‌کند که این زمین‌های کشاورزی قابل تغییر کاربری به مسکونی نیست. این شرکت با مجوز مقام‌های قضائی اقدام به فروش این زمین‌ها کرده است. چرا که کلاهبرداران اکنون آزادانه بدون ترس از پیگرد قضائی آزاد هستند.

به‌دنبال تجمع فرهنگیان در مقابل دادگاه تجدید نظر استان، روابط عمومی دادگستری مازندران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «پرونده‌ای با موضوع زمین در خصوص بیش از۱۵۰ نفر از فرهنگیان بخش نشتا در یکی از شعبات دادگاه تجدید نظر استان مفتوح است. بنابر ادعای شاکیان، اما در زمان انتقال سند با مشکل مواجه و متوجه شدند کاربری زمین کشاورزی است و قابل تغییر کاربری و مسکونی شدن نیست.»

این اطلاعیه در حالی صادر می‌شود که به گفته معترضان، زمین را با کاربری مسکونی از «شرکت مدنی فرهنگ» خریداری کردند.

فرهنگیان معترض می‌گویند شرکت مزبور در همدستی با قضائیه پول زمین‌ها را گرفته است و اکنون دادگاه از اجازه ساخت به ما خودداری می‌کند.

تکلیف پول‌هایی که سالها است به این شرکت داده‌ایم چه می‌شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.