تجمع اعتراضی مجدد کارگران کنتور سازی ایران

صبح روز یکشنبه ۲۶ مرداد ماه ۹۹، جمعی از کارگران کارخانه کنتورسازی ایران واقع در قزوین برای دهمین بار در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی و مطالبات مزدی خود، مقابل ساختمان استانداری قزوین تجمع اعتراضی برپا کردند.

کارگران کنتورسازی ایران که برای دهمین بار، امروز مجددا دست به تجمع اعتراضی زدند، نسبت به عملکرد نامطلوب مدیریت فعلی این واحد صنعتی اعتراض دارند.

کارگران حاضر در این تجمع عنوان کردند: «با گذشت ۵ ماه از تعطیلی این واحد تولیدی که به بهانه کرونا ویروس اتفاق افتاد، مدیریت کنونی هنوز اقدامی در جهت بازگشایی کارخانه و پرداخت مطالبات معوقه کارگران انجام نداده است. در حال حاضر ما حدود ۲۶ ماه معوقات مزدی طلبکاریم و مدیریت کارخانه هیچ برنامه برای پرداخت آنها ندارد. مسئولان نیز واکنشی از خود نشان نمی‌دهند.»

یکی از کارگران در این رابطه می‌گوید: «در روزهای گذشته کارگران‌ تلاش زیادی برای وصول مطالبات خود از مسئولان کرده‌اند؛ اما هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است. در عین حال به دلیل پرداخت نشدن بخشی از حق بیمه کارگران، امکان دریافت مقرری بیمه بیکاری برای کارگران نیز تا امروز محقق نشده است.»

وی نیز با اشاره به این موضوع که کارگران در این کارخانه از سال ۹۵ تاکنون، ۲۶ ماه مطالبات مزدی عقب‌افتاده دارند و در حال حاضر ۱۳۶ کارگر همراه با خانواده‌هایشان با مشکلات معیشتی روبرو هستند، افزود: «امیدواریم امروز که برای دهمین بار به استانداری آمده‌ایم، مسئولان این نهاد دولتی صدای ما را بشنوند و فکری به حال ما کارگران کنتورسازی و خانواده‌هایمان بکنند. در میان ما، کارگرانی هستند که در پرداخت هزینه‌های جاری زندگی خود درمانده‌اند.»

وی که به همراه دیگر همکاران خود خواستار بازگشایی درهای کارخانه و شروع فعالیت مجدد آن است، می‌گوید: «سال‌ها در این کارخانه قدیمی زحمت کشیده‌ایم و به درستی می‌دانیم کارخانه مشکلی برای تولید ندارد؛ حال چرا باید کارفرما با نادیده گرفتن شرایط زندگی کارگران قدیمی کارخانه، درهای کارخانه را بسته نگه دارد، نمی‌دانیم؟»

Share: