مرغداران چهارمحال و بختیاری در مقابل استانداری تجمع اعتراضی برگزار کردند. این مرغداران در اعتراض به کمبود نهاده‌های دامی و پایین بودن قیمت دولتی مرغ تجمع کرده بودند. آنها همچنین خواستار لغو ممنوعیت خروج مرغ از استان و خرید تضمینی مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام شدند. مرغداران چهارمحال و بختیاری خواستار پاسخگویی مسئولین به مشکلات‌شان شدند.

یکی از مرغداران چهارمحال و بختیاری رابطه با مشکلات مرغداران می‌گوید:

«یکی از مشکلات اصلی مرغداران در استان، عدم خرید مرغ توسط دستگاه ذیربط است، ظاهرا برنامه‌ای برای خرید مرغ مازاد از مرغداران وجود ندارد و روز به‌روز قیمت نیز در حال کاهش است… دولت باید نهاده مورد نیاز مرغداران را در اختیار آنها قرار دهد، هزینه‌های تولید در حال افزایش است، قیمت مواد اولیه مورد نیاز مرغداری‌ها حدود ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده، اما قیمت مرغ در حال کاهش است و دولت باید از ما حمایت کند.»

اختلاف قیمت خرید از درب مرغداری تا رسیدن به دست مردم

در حال حاضر مرغداران چهارمحال و بختیاری امکان فروش مرغ به خارج استان را ندارند. همچنین، بازار مرغ در استان نیز اشباع شده است. بدلیل بالا رفتن وزن مرغ‌ها به بالای چهارکیلو این مرغ‌ها در بازار خریدار چندانی ندارد. از طرفی در حال حاضر به دلیل کمبود و گرانی نهاده، تلفات مرغ‌ها رو به افزایش است.

یکی از مرغداران در رابطه با اختلاف قیمت از درب مرغداری تا رسیدن به دست مردم می‌گوید:

«مرغ در حال حاضر با قیمت ۱۹ هزار تومان از درب واحد تولیدی از مرغدار خریداری می‌شود و در بازار با قیمت هر کیلوگرم ۳۰ هزار به‌فروش می‌رسد.»

مرغداران چهارمحال و بختیاری همچنین نسبت به توزیع مرغ منجمد هم معترض هستند. سوال آنها از مسئولین دولتی این است، زمانی که بازار استان از مرغ اشباع است وارد کردن مرغ منجد به چه منظور است.

با توجه به سودده نبودن این صنعت، مرغداران چهارمحال و بختیاری تهدید کردند، اگر دولت حمایت لازم از آنها را به عمل نیاورد جوجه ریزی برای فصل آینده را متوقف خواهند کرد.