شماری از معلمان رشت با فراخوان قبلی یک تجمع اعتراضی برگزار کردند. این تجمع با حضور فعال زنان معلم شروع شد و همکاران مرد نیز به صفوف آنان پیوستند. فرهنگیان معترض خواهان اجرای کامل قانون مدیریت خدمات کشوری هستند.

صبح روز پنجشنبه اول  اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، معلمان آزاده رشت با حضور اعتراضی خود خواستار پاسخ جدی مسئولین به مطالبات‌شان شدند. از جمله مطالبات معلمان رشت، اعمال رتبه‌بندی و همسان‌سازی حقوق‌ها می‌باشد. معلمان حاضر در صحنه می‌گفتند که باید حقوق هر معلم بازنشسته و شاغل باید به بالای خط فقر برسد. فرهنگیان با حمایت از معلمان تازه استخدام شده و معلمان غیررسمی، خواستار توجه ویژه به این قشر از معلمان شدند که حقوق بسیار ناچیزی دریافت می‌کنند.

پاداش سال پیش بازنشستگان هنوز پرداخت نشده است

یکی دیگر از مطالبات معلمان معترض پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان ۱۴۰۰ می‌باشد. زیرا با گذشت ماه‌ها از زمان بازنشسته شدن‌ آنها هیچ توجهی به آنان نشده است. هیچ مسئولی نیز خود را پاسخگوی این عدم پرداخت پاداش‌ها نمی‌داند.

عدم پرداخت وحقق معلمان حق‌التدریسی نیز یکی دیگر از مطالبات معلمان رشت است که روی این موضوع نیز تأکید کردند. یکی دیگر از خواسته‌های فرهنگیان معترض، آن است که معلمان استخدام موقت را استخدام رسمی نمایند. زیرا این سری از معلمان همواره از عدم امنیت شغلی خود رنج می‌برند و از حقوق و مزایای استخدام رسمی هم محروم می‌باشند.

معلمان با در دست داشتن تراکت‌ها و پلاکارد خواسته‌های متعدد خود را بیان کرده و به نمایش گذاشتند. یکی از این خواسته‌ها که در تراکت‌های معلمان رشت روی آن تأکید شده بود حق برخورداری از آموزش رایگان و با کیفیت است. آموزش رایگان به خصوص برای مناطق محروم کشور که فرزندانشان به دلیل فقر ترک تحصیل می‌کنند.