تجمع اعتراضی و راهپیمایی کارگران نیشکر هفت تپه در اعتراض به بازداشت فعالین کارگری

بنا به گزارش منابع کارگری در شرکت کشت و صنعت هفت تپه، چهارمین روز تجمع اعتراضی و راهپیمایی کارگران نیشکر هفت تپه ، همراه با سخنرانی تعدادی از نمایندگان کارگران در برابر ساختمان مدیریت و محوطه شرکت ادامه یافت.

امروز سه‌شنبه ۱۳ آبان ماه ۹۹، تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه با شرکت تعداد بیشتری از کارگران در بخش‌های مختلف، با قدرت ادامه داشت و همچنان که روز قبل در مقابل نیروی پلیس که غیرقانونی وارد شرکت شده و از کارگران خواسته بودند به تجمع خود خاتمه دهند، گفته بودند: «تا آزادی فعالین و نمایندگان کارگران به تجمع اعتراضی خود ادامه خواهیم داد» به وعده خود عمل کردند.

کارگران معترض در راهپیمایی خود با شعار «کارگر با غیرت حمایت حمایت» از دیگر همکاران خود در بخش‌های مختلف خواستند به این تجمع اعتراضی و راهپیمایی بپیوندند تا بتوانند به اصلی‌ترین خواسته کنونی خود که آزادی فوری نمایندگان بازداشت شده است، برسند.

کارگران همچنین شعار می‌دادند «کارگر زندانی آزاد باید گردد» و دست‌نوشته‌هایی نیز به همراه خود داشتند که روی آنها از جمله نوشته شده بود: «کارگر پول ندارد، گارگر ثروت ندارد، کارگر عزت دارد، کارگر شرف دارد؛ مدیر مسئول از جان کارگر هفت تپه چه می‌خواهد؟؛ کارگر زندانی آزاد باید گردد و هیهات من‌الذله»

بنا به خبر دیگری از منابع کارگری، فعالین کارگری بازداشت شده هفت تپه از روز دوشنبه ۱۲ آبان ماه، که در زندان دزفول محبوس می‌باشند، در اعتراض به بازداشت غیرقانونی و ظالمانه و تمدید خودسرانه بازداشت‌شان دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

این منبع کارگری ادامه می‌دهد:

«ادامه بازداشت فعالین کارگری از طرف کارگران هفت تپه بدون پاسخ نخواهد ماند؛ ادامه بازداشت آنها در زندان دزفول در شرایطی که تعداد زیادی از زندانیان مبتلا به ویروس کرونا هستند، تنها انتقام گرفتن باند اسدبیگی، قوه قضاییه و حاکمیت سرمایه‌داری علیه حق‌خواهی کارگران است.»

براساس خبر دیگری که به منابع کارگری در هفت تپه رسیده است، مدیران زندان فجر دزفول بازداشت‌شدگان هفت تپه را مورد آزار و اذیت شدید قرار داده‌اند، از جمله تهدید کرده‌اند که اگر به اعتصاب غذای خود ادامه دهند به انفرادی منتقل خواهند شد و یا میزان وثیقه افزایش خواهد یافت.

در ادامه این خبر آمده است که آزار و اذیت زندانیان هفت تپه و تحت فشار قرار دادن آنها از مصادیق بارز شکنجه است و مسئولین زندان دزفول، مقامات قضایی و امنیتی در تمام این شکنجه‌ها شریک هستند.

نمایندگان کارگران در خاتمه تاکید کرده‌اند که خواهان آزادی فعالین کارگری هستند؛ دزدها و اختلاس‌گران با هماهنگی قوه قضاییه و نهادهای امنیتی آزاد هستند و در هفت تپه جنایت می‌کنند؛ اما سخنگویان و نمایندگان که حقیقت را بیان کرده و به دنبال مطالبات کارگران این شرکت هستند در شرایط آزاردهنده محبوس می‌باشند.

آنها ضمن محکوم کردن این جنایات، هرگونه عواقب ناشی از اعتصاب غذا و یا هر اتفاقی که برای سلامت نمایندگان بازداشتی پیش بیاید را مستقیم متوجه مسئولین دانسته و تاکید کردند که اقدامات لازم را در این رابطه انجام خواهند داد.

Share: