تجمع اعتراضی کارکنان آتش نشانی آبادان و کارگران آبفای بندرخمینی

تجمع اعتراضی کارکنان آتش ‌نشانی آبادان، روز سه‌شنبه ۲۲ مهر ماه ۹۹، در حالی برگزار شد که بیش از ۲ ماه حقوق و مزایای شغلی آنها پرداخت نشده است.

این تجمع اعتراضی مقابل ساختمان مرکزی شهرداری شهر آبادان، از طرف جمعی از کارکنان آتش‌نشانی این شهر صورت گرفت.

در تجمع اعتراضی کارکنان آتش نشانی آبادان، بیش از ۵۰ نفر از پرسنل آتش‌نشانی شهرداری این شهر شرکت داشتند که به دلیل پرداخت نشدن بیش از ۲ ماه حقوق و مزایای تجمع کرده و خواهان رسیدگی به مشکلات صنفی خود شدند.

کارکنان معترض که نماینده دیگر کارمندان و کارگران شاغل در آتش‌‌نشانی آبادان بودند، اظهار داشتند: «بیش از ۲ ماه مطالبات و سه ماه اضافه‌کاری کارکنان آتش‌نشانی آبادان، پرداخت نشده است و در این مدت وعده‌های شهرداری در خصوص پرداخت حقوق‌ معوقه عملی نشده است.»

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آبادان نیز، ضمن تایید این تجمع اعتراضی و پرداخت نشدن ۲ ماه حقوق این پرسنل گفت: «با توجه به کمبود اعتبارات شهرداری آبادان ، پرداخت ۲ ماه حقوق پرسنل آتش‌نشانی با تاخیر مواجه شده است.»

مجید فرهانی‌پور وعده داد که فردا چهارشنبه ۲۳ مهر ماه ۹۹، بخشی از مطالبات پرسنل آتش‌نشانی آبادان از سوی شهرداری پرداخت خواهد شد.

گفتنی است که پیش از این، سه‌شنبه ۱۱ شهریور ماه ۹۹ نیز، کارکنان آتش‌نشانی آبادان، در ادامه اعتراضات قبلی خود، نسبت به برآورده نشدن مطالبات در زمینه حقوق، بیمه و سایر مطالبات، اعتراض خود را رسانه‌ای کرده بودند.

لازم به ذکر است که ۱۱۵ آتش‌نشان در پنج ایستگاه آتش‌نشانی آبادان فعالیت می‌کنند.

تجمع اعتراضی کارگران آبفای بندرخمینی نسبت به عدم پرداخت ۵ ماه حقوق

بنا به گزارش دیگری، کارگران آبفای بندرخمینی، صبح روز سه‌شنبه ۲۲ مهر ماه ۹۹، در اعتراض به عدم پرداخت معوقات خود، دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران معترض در این تجمع اعتراضی عنوان کردند:  «۵ ماه حقوق عقب افتاده داریم که پرداخت نشده است.»

یکی از این کارگران شرکت کننده در این تجمع، با اشاره به عدم پرداخت بیمه، گفت: «علاوه بر عدم دریافت حقوق خود در این ماه‌های سخت، بیمه‌ ما نیز پرداخت نشده است.»

Share: