کارکنان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری در برابر اداره کشاورزی این استان تجمع کردند. روز چهارشنبه نیز کارکنان جهاد کشاورزی در شهرهای روانسر، اسلام‌آباد غرب و آمل تجمع کردند. معترضان خواهان افزایش حقوق بر اساس طرح ارائه شده توسط وزارت کشاورزی شدند. آنها در وضعیت معیشتی سختی به‌سر می‌برند.

کارکنان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری، امروز پنجشنبه ۱۹ اسفندماه ۱۴۰۰، در برابر این سازمان در شهرکرد تجمع کردند. خواسته کارکنان معترض، افزایش حقوق و مزایا، متناسب با تورم و گرانی شدید در این وضعیت اقتصادی بحرانی بود. معترضان پلاکاردی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود: «ما کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری و ادارات تابعه، خواستار اجرای عدالت و برخورداری از حق قانونی تسری فوق‌العاده می‌باشیم.»

این تجمع اعتراضی همزمان در خوی، دهستان کانی بازار از توابع شهرستان مهاباد و قم نیز برگزار شد.

رد طرح افزایش حقوق کارکنان جهاد کشاورزی توسط مجلس

هدف از طرح تسری فوق‌العاده خاص به منظور افزایش حقوق این کارکنان، توسط وزارت جهاد کشاورزی تدوین شده بود.

به گفته کارکنان معترض این طرح در مجلس رد شد و آنها همچنان با همین وضعیت معیشتی غیرقابل تحمل باید روزگار بگذرانند.

یکی از نمایندگان این کارکنان در دی‌ماه سال جاری در رابطه با وضعیت حقوقی آنها گفت:

«بیش از ۷۰ درصد از کارکنان جهاد کشاورزی در دوایر عملیاتی تولیدات دامی، زراعی، باغی، طیور، کرم ابریشم، زنبورعسل، شیلات و آبزیان، منابع طبیعی، دامپزشکی و … با دریافت کمترین حقوق مشغول انجام وظیفه هستند. اینها شرایط معیشتی خوبی ندارند و در محروم‌ترین استان‌های کشور با کمترین حقوق کار می‌کنند.»

روز گذشته نیز کارکنان جهاد کشاورزی در شهرهای روانسر، اسلام‌آباد غرب و آمل دست به تجمع زده بودند. خواسته این کارکنان نیز اجرای طرح افزایش حقوق پیشنهادی از سوی وزارت کشاورزی عنوان شده بود.