تجمع اعتراضی کارکنان شرکت ملی حفاری ایران در اهواز

صبح روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، جمعی از کارکنان شرکت ملی حفاری برای سومین روز متوالی در اعتراض به اخراج ۱۰۰ نفر از کارکنان این شرکت اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی نمودند.

کارکنان معترض در این تجمع اعتراضی گفتند: «تاکنون ۱۰۰ نفر از کارکنان شرکت ملی حفاری اخراج شده‌اند و قرار است ۵۰۰ نفر دیگر هم از این شرکت اخراج شوند. کارگران افزودند:‌ «در این شرایط کرونا و عدم حمایت دولت، اخراج کارگران و بیکاری آن‌ها مشکلات معیشتی زیادی برای خانواده‌هایشان به وجود آورده است.»

این کارگران با در دست داشتن بنرهایی خواستار بازگشت به کار کارگران اخراجی و توقف اخراج‌سازی‌ها شدند.

در یکی از این بنرها، خطاب به مدیرعامل شرکت ملی حفاری نوشته شده بود:‌ «در این شرایط سخت معیشتی نان بریدن با سر بریدن فرقی ندارد.»

کارگران در تجمع اعتراض خود اظهار داشتند: «در این شرایط کرونایی حاضر شدیم از سلامتی خودمان بزنیم و تجمع برگزار نماییم؛ اما کسی پاسخگوی ما نیست. ما از مسئولین خواستاریم به وضعیت ما رسیدگی شود؛ چراکه برای گرفتن حق زن و بچه‌مان در چنین شرایطی تجمع کردیم.»

کارگرانی که در این تجمع اعتراضی شرکت داشتند، به دلیل شرایط و بحران گسترش ویروس کرونا، به نمایندگی از چند هزار کارگر این شرکت که در معرض اخراج قرار دارند، تجمع کردند.

تجمع روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه که سومین روز خود را پشت سر می‌گذاشت، در اعتراض به در پیش بودن موجی از بیکاری‌‌سازی‌ها در شرکت ملی نفت، مقابل ساختمان مرکزی شرکت حفاری برگزار شد و سپس، کارکنان به صورت راهپیمایی به سمت استانداری شهر اهواز حرکت کردند.

Share: