تجمع اعتراضی کارگران آذر‌آب و هپکو اراک و کارکنان مترو تهران در اعتراض به مطالبات مزدی

تجمع اعتراضی کارگران آذرآب و هپکو اراک

روز دوشنبه ۲۶ اسفند ماه ۹۸، کارگران دو شرکت آذرآب و هپکو اراک در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات پرداخت‌نشده خود دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارخانه آذرآب و هپکو اراک برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا موقتاً تعطیل و کارگران آن بدون پرداخت مطالبات‌شان، به خانه فرستاده شدند.

کارگران معترض می‌گویند: «هم اکنون که این کارخانه‌ها تعطیل و کارگران بیکار شده‌اند، کلیه دستمزدهای آنها باید قبل از رسیدن سال نو پرداخت شود.»

گفتنی است پیش‌تر، کارگران هپکو پس از شیوع کرونا در ایران نسبت به عدم تهیه وسایل پیشگیرانه توسط کارفرما در محیط کار اعتراض کرده بودند.

کارگران آذرآب نیز با برپائی تجمـع اعتراضی، خواستار پرداخت حقوق ماه‌های بهمن و اسفند ماه خود شده بودند.

  • اعتراض کارگران هپکو به فروش یک درصد سهام شرکت از سوی دولت
  • اعتراض کارگران هپکو نسبت به عدم تحقق وعده‌های مسئولان

تجـمع اعتراضی و اعتصاب کارکنان مترو تهران در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی

همچنین روز یکشنبه ۲۵ اسفند ماه، جمعی از کارکنان مترو تهران برای چندمین روز متوالی در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و دستمزد عقب‌مانده خود، دست به تجـمع اعتراضی و اعتصاب زدند.

گفتنی است که این کارکنان از روز هفتم اسفند ماه، در مکان‌های مختلف دست به تجمع زده و خواستار دریافت کلیه دستمزدهای پرداخت‌نشده خود قبل از رسیدن سال نو شده‌اند.

کارکنان شرکت‌کننده در تجمع و اعتصاب می‌گویند که در آستانه سال نو، وضعیت معیشتی خانواده‌هایشان به دلیل عدم پرداخت دستمزدها، بسیار وخیم است، بطوریکه شماری از آنان توان تأمین نیازمندی‌های اولیه زندگی را ندارند.

Share:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *