تجمع اعتراضی کارگران اخراجی شرکت بخش فرآورده‌های نفتی ماهشهر

کارگران اخراج شده شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ماهشهر روز شنبه ۲۶ بهمن ماه مقابل این شرکت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران اخراج شده شرکت پخش فرآورده‌های ماهشهر که گفته می‌شود تعدادشان بیش از ۳۰ نفر است، صبح روز شنبه ۲۶ بهمن ماه با برپایی تجمع اعتراضی مقابل این شرکت، خواستار بازگشت به کار شدند.

کارگران معترض می‌گویند: «حدود ۳ تا ۴ ماه است به صورت گروهی اخراج شده‌اند تا نیروهای سفارشی جای آنها استخدام شوند!»

این کارگران با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آنها از جمله نوشته شده بود «از خدا بترسید»، «حق خوری تا کی» و «به جرم بومی بودن اخراج شدیم»، خواهان بازگشت به کار شدند.

لازم به یادآوری است، پیش از این در مرداد ماه سال جاری، کارگران پخش فرآورده‌های نفتی ماهشهر، نسبت به به‌کارنگرفتن نیروی بومی دارای بیش از ۴ سال سابقه کار در انبار پخش فرآورده‌های نفتی ماهشهر اعتراض کرده بودند.

به گفته این کارگران که حدود ۳۰ نفر می‌باشند، سال‌هاست که در این انبار مشغول به کار بوده‌اند اما در کمال تعجب مدیران شرکت اقدام به جذب نیروی غیربومی کردند.

کارگران از فرماندار و نماینده ماهشهر این حق‌خواهی را دارند که اولویت برای جذب نیرو باید به کارگران بومی منطقه داده شود؛ ولی مدیران شرکت این اصل را نادیده می‌گیرند و حق نیروهای بومی پایمال می‌شود.

علی‌رغم وعده و وعیدهایی که مسئولین تاکنون پس از هر تجمع اعتراضی به کارگران داده‌اند، اما چندین ماه است این کارگران در شرایط سخت معیشتی از شغل‌شان بیکار شده و به کار بازگردانده نشدند.

این امر باعث شد امروز مجدداً دست به تجمع اعتراضی زده تا صدایشان را به گوش مسئولین و مدیر شرکت برسانند.

  • انبار پخش فرآورده‌های نفتی ماهشهر سوخت مورد نیاز نیروگاه‌های سنندج، کرمانشاه، BOT شیراز، حافظ شیراز، سیکل ترکیبی کازرون، افق ماهشهر، گناوه و عسلویه را تأمین می‌کند. ناحیه پخش فرآورده‌های نفتی ماهشهر زیرمجموعه منطقه آبادان فعالیت می‌کند.
Share: