تجمع اعتراضی کارگران اخراج شده شرکت توسعه گردشگری ایران در شهرستان سرعین

کارگران اخراج شده شرکت توسعه گردشگری ایران در شهرستان سرعین، برای بازگشت به کار در مقابل فرمانداری این شهرستان در استان اردبیل، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

یادآوری می‌شود که در چارچوب مقابله با ویروس کرونا، تاکنون ۴۰ کارگر شرکت توسعه گردشگری ایران در شهرستان سرعین، استان اردبیل (هتل لاله سرعین و آب‌درمانی سبلان) از کار اخراج شده‌اند.

پیش از این، علی نیکزاد، نماینده مجلس از اردبیل در مجلس یازدهم، گفته بود که پس از صحبت با افشاری، رئیس هیات مدیره توسعه گردشگری ایران در خصوص تعدیل بیش از ۴۰ نفر از نیروهای هتل لاله سرعین و آب‌درمانی سبلان، وی قول صددرصدی به بازگرداندن تمام نیروی‌های اخراج شده بعد از پایان یافتن و شکست شیوع ویروس کرونا در کشور داده بود.

نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل نیز ظرفیت‌های منحصر به ‌فرد این شهرستان، اعم از آب‌درمانی‌های متعدد، واحدهای اقامتی استاندارد، وجود پیست‌های اسکی، طبیعت بکر، آب و هوای مناسب منطقه، فرهنگ غنی مردم سرعین را نیازمند معرفی در فضای مجازی با هدف جذب گردشگران استان‌ها و شهرهای مختلف کشور به این شهرستان دانسته بود.

حسن حسن‌پور، فرماندار شهرستان سرعین، گفته بود: «شیوع ویروس کرونا بیش از سایر بخش‌ها، حوزه گردشگری را تحت تاثیر قرار داده و خسارات سنگینی در این بخش به شهرستان سرعین وارد کرده است. بخش گردشگری شهرستان سرعین اعم از مراکز درمانی و آب‌های گرم از روز‌های نخست شیوع کرونا اقدام به تعطیلی واحد‌های خود کردند که این امر سبب ضرر و زیان این مراکز شده است.»

شرکت توسعه گردشگری ایران که ۷۳ درصد سهام آن دولتی است، با اخراج ۴۰ نفر از نیروهای هتل لاله و آب‌درمانی سبلان در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، انتقادهایی به عملکرد دولت روحانی در اخراج این کارکنان را به همراه داشته است.

کارگرانی که علی‌رغم دریافت حداقل دستمزد، پیش از شیوع کرونا در شرکت توسعه گردشگری شاغل بودند، اکنون پس از سه ماه نگرانی از وضعیت‌شان و امنیت شغلی، به این شکل تعیین تکلیف شده و از کار اخـراج شدند.

Share: