تجمع اعتراضی کارگران اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان

کارگران اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان، بار دیگر روز چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه، در اعتراض به پایمال شدن حقوق‌شان بی‌توجه‌ای به مطالبات‌شان، مقابل فرمانداری ماهشهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

بنا به گفته کارگران معترض، مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و فرمانداری ماهشهر، دست در دست مدیران شرکت پیمانکاری همت‌کاران، قصد پایمال کردن حقوق کارگران را دارند.

این کارگران از اسفند سال گذشته تاکنون چندین بار دست به تجمع اعتراضی زده و خواستار مقابله با این همکاری شده تا مطالبات خود را دریافت کنند.

کارگران گفتند: «اسفند ماه سال ۹۸، شرکت‌ پیمانکاری همت‌کاران در اداره بنادر استان خوزستان اعلام کرد که طبق مقررات اشتغال مناطق ویژه اقتصادی، مکلف به اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل نیست، در حالی که طرح طبقه‌بندی مشاغل برای کارگران رسمی اداره بنادر استان خوزستان در سال‌های گذشته اجرا شده است.»

در عین حال، روز ۲۸ اردیبهشت ماه، روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان، طی بیانیه‌ای اعلام کرده بود که در خصوص تجمع کارگران اداره کل بنادر و دریانوردی در فرمانداری ماهشهر جلسه‌ای برگزار شد.

در این جلسه قرار بر این شد که با توجه به اختلاف برداشت از قوانین مناطق ویژه و عدم تمایل برخی از کارگران به انعقاد قرارداد کار، و با توجه به عدم وجود قرارداد کار جدید درسال۹۹، پیمانکار مربوطه حقوق فروردین و اردیبهشت ماه کارگران مذکور را بر اساس آخرین قرارداد پرداخت و تا هنگام بررسی کامل مطالبات آنان از طریق مراجع قانونی و ذیصلاح، به کار خود در کارگاه ادامه دهند.

لازم به یادآوری است که کارگران تأسیسات برق اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه نیز جهت پیگیری مطالبات خود، مقابل فرمانداری شهرستان بندر ماهشهر تجمع اعتراضی برگزار نمودند.

کارگران معترض در این تجمع اعتراضی بنری در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود: «بعد از ۲۰ سال اخراج شدیم و غیر بومی استخدام کردند»

Share: