تجمع اعتراضی کارگران حمل و نقل خلیج فارس در اعتراض به اخراج کارگران

روز چهارشنبه ۱ آبان‌ماه ۱۳۹۸، جمعی از کارگران حمل و نقل خلیج فارس، در اعتراض به اخراج شماری از کارگران و همچنین تبدیل وضعیت قرارداد از حالت قرارداد مستقیم به پیمانکاری  و عدم پاسخگویی مقامات به خواسته هایشان در مقابل فرمانداری شهرستان اسلامشهر دست به یک تجمع اعتراضی زدند.

کارگران حمل و نقل خلیج فارس بنرهایی در دست داشتند که مطالبات و خواسته‌هایشان بر آن نوشته شده بود. این کارگران به وضعیت شرکت پس از خصوصی‌سازی اعتراض دارند. آنها همچنین خواستار رسیدگی به مطالبات‌شان هستند. به گفته کارگران معترض ، شرکت از اردیبهشت سال ۹۵ که مدیریت  آن به بخش خصوصی واگذار شد، مطالبات شغلی کارکنان را با تاخیر پرداخت کرده است. معترضان اعلام کرده‌اند، تا گرفتن حق‌شان به تجمع اعتراضی خود ادامه خواهند داد.

سخنان یکی از کارگران حمل و نقل خلیج فارس در تجمع اعتراضی

«دلیل تشدید اعتراض امروزمان بی‌توجهی مسئولان در خصوص مطالبه اصلی ما، مبنی بر بازگشت به کار کارگران اخراجی است.»

وی افزود: «سالهاست زیرنظر مستقیم شرکت حمل و نقل خلیج فارس، در بخش‌های خدماتی، فضای سبز، اداری، ناوگان و سایر بخش‌ها با عناوین شغلی راننده، آبدارچی، نظافتچی، برنامه‌ریز و… به سختی کار کرده‌ایم و اکنون بعد از سالها تلاش، در مخالفت با پیمانی شدن کنار گذاشته شده‌ایم.»

او با تاکید بر اینکه اخراج کارگرانی که دغدغه نان دارند درست نیست، ادامه داد: «وقتی کارگر حامی ندارد، مسلماً اعتراضات‌ او هم به جایی نمی‌رسد. بیش از دو ماه است که منتظر تعیین تکلیف کارگران اخراجی شرکت حمل ونقل خلیج فارس هستیم. طی روزهای گذشته که فرمانداری شهرستان اسلامشهر که از سوی استانداری متعهد به پیگیری مطالبات‌مان بود، هنوز اقدامی انجام نداده است.»

خاطرنشان می‌شود که از ابتدای شهریور ماه سال جاری، بیش از ۵۰ نفر از کارگران شرکت حمل و نقل خلیج فارس واقع در شهرستان اسلامشهر در مخالفت با وضعیت استخدامی خود از حالت قرارداد مستقیم به پیمانکاری با دست‌کم ۱۰ سال سابقه کار با بهانه اتمام قرارداد کار اخراج شده‌اند.

Share: