تجمع اعتراضی کارگران راه‌آهن جنوب شرق و کارگران اخراجی شرکت حمل ‌و نقل خلیج فارس

تجمع کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن جنوب شرق در اعتراض به دستمزدها

روز چهارشنبه ۶ آذر ۹۸، کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن جنوب شرق در اعتراض به سطح پایین دستمزد و عدم پرداخت به موقع آن، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

کارگران خطوط ابنیه فنی راه‌آهن جنوب شرق که در اعتراض به دستمزد حداقلی و نداشتن امنیت شغلی خود، تجمع کرده بودند، می گویند: «حدود ۳۰۰ کارگر خطوط ابنیه فنی راه‌آهن جنوب شرق با سوابق کاری بالا در سخت‌ترین شرایط و آلایندگی مشغول کار هستند؛ اما حداقل حقوق دریافتی، کفاف مخارج زندگی خانوادگی‌مان را نمی‌دهد.»

آنها همچنین افرودند: «با وجود آنکه در بدترین شرایط در فصول گرم و سرد مناطق کویری و بیابانی محور ریلی زاهدان به کرمان مشغول کار هستیم، اما سختی کار در حقوق‌مان لحاظ نمی‌شود.»

تجمع کارگران اخراجی شرکت حمل و نقل خلیج فارس در اعتراض به اخراج خود

همزمان در روز چهارشنبه ۶ آذر ۹۸، شماری از کارگران اخراجی شرکت حمل و نقل خلیج فارس در اعتراض به اخراج خود از کار، مقابل این شرکت تجمع اعتراضی برپا کردند.

یادآوری می‌شود که در مرداد ماه سال جاری؛ نزدیک به ۱۰۰ تن از کارگران قراردادی شرکت حمل و نقل خلیج فارس با اتمام قرارداد بیکار شدند.

از آن زمان تاکنون، کارگران بیکار شده با طرح شکایت در هیئت رسیدگی اداره کار شهرستان اسلامشهر، پیگیر مطالبات عقب افتاده و بازگشت به‌ کار خود شده‌اند؛ اما بلاتکلیفی این کارگران همچنان ادامه دارد.

انگیزه کارفرما از اخراج این دسته از کارگران، مخالفت‌ آنها با تغییر شرایط کار از قرارداد مستقیم به پیمانکاری بوده است. لازم به ذکر است که شرکت حمل و نقل خلیج فارس در شهرستان اسلامشهر واقع است.

Share: