تجمع اعتراضی کارگران سازمان پسماند شهرداری بجنورد نسبت

تجمع اعتراضی کارگران سازمان پسماند شهرداری بجنورد، در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این نیز در اعتراض به نداشتن امنیت شغلی و عدم تبدیل وضعیت و وعده‌های توخالی مسئولان استان و شهرستان، دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

این بار نیز طی روزهای گذشته از جمله، روز پنجشنبه ۲۴ مهر ماه ۹۹، کارگران سازمان پسماند شهرداری بجنورد در ادامه اعتراضات قبلی خود، به صورت خانوادگی در مقابل شهرداری شهرستان و استانداری خراسان شمالی، دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران معترض در این تجمع اعتراضی عنوان کردند: «قرارداد کاری ندارند وخواهان پایان دادن به نداشتن امنیت شغلی با عقد قرارداد مستقیم با شهرداری هستند.»

خانواده‌های حاضر در این تجمع نیز از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در چارچوب مقابله با بیماری کرونا، از جمله عدم توزیع ماسک‌های فیلتردار خبر دادند.

به دنبال این تجمع اعتراضی کـارگران سازمان پسماند شهرداری بجنورد به همراه خانواده‌هایشان، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان شمالی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری‌های استان و رئیس شورای شهر بجنورد، طبق روال گذشته وعده رسیدگی به خواسته‌هایشان و پاسخ طی ۲ ماه آینده را دادند.

لازم به یادآوری است که صبح روز پنجشنبه اول خرداد ماه ۹۹، تجمع اعتراضی کـارگران سازمان پسماند شهرداری بجنورد، در اعتراض به قراردادهای یک ساله، مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر برگزار شده بود و خواهان عقد قراردادهای طولانی‌مدت شدند.

هدف از این تجمع، اعلام نارضایتی نسبت به عقد قراردادهای یک ساله نیروهای این سازمان بود که کارگران خواستار تغییر قراردادهای خود بودند؛ این درخواست را در زمستان سال ۹۸ به مدیریت سازمان مذکور اعلام کرده بودند و وی نیز قول شرایط بهتری را در قراردادهای جدید داده بود.

اما همچنان این قول‌ها و وعده‌ها عملی نشده است و پس از اعلام وضعیت قراردادهای سال ۹۹، امسال نیز همانند سال‌های قبل بود که کارگران تصمیم به پیگیری موضوع تا عقد قرارداد مدت‌دار حداقل ۵ سال گرفته‌اند و اقدام به تجمع اعتراضی نمودند که تاکنون به جز وعده، پاسخ دیگری از مسئولین نشنیده‌اند.

Share: