تجمع اعتراضی کارگران شرکت آذرآب اراک و کارگران کنتورسازی قزوین

تجمع اعتراضی کارگران شرکت آذرآب اراک

روز سه‌شنبه، ۱۲ شهریورماه ۹۸، گروهی از کارگران شرکت آذرآب اراک در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی و بلاتکلیفی وضعیت این شرکت، در میدان شهدای این شهر، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران معترض، خواست رسیدگی به مطالبات‌شان را با پهن کردن سفره خالی، به نمایش گذاشتند. لازم به ذکر است که کارگران این واحد تولیدی، دستمزد ماه‌های تیر و مردادماه خود را دریافت نکرده‌اند و بخشی از دستمزد خرداد را نیز طلب دارند.

به گفته کارگران شرکت آذرآب اراک «بلاتکلیفی وضعیت کارخانه مهم‌ترین مشکل»‌ آنهاست. این کارگران در ادامه افزودند: «ما از مسئولان انتظار داریم وضعیت تولید و کارخانه را روشن کنند.»

محمد تقی آبایی (مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی) با اعلام اینکه «تعیین تکلیف وضعیت مدیریت و مالکیت شرکت و دو ماه حقوق معوقه دلیل اعتراض کارگران است»،‌ گفت: «روز گذشته در تهران جلسه‌ای با حضور مسئولان برگزار شد که در این جلسه قرار شد تا بانک کشاورزی به عنوان سهامدار عمده آذرآب طی ۴۸ ساعت وضعیت مدیریت شرکت را مشخص کند. متاسفانه مشارکت بانک کشاورزی در بحث هیئت مدیره آذرآب بسیار ضعیف است. اکنون مدیرعامل شرکت استعفا داده است.»

تجمع اعتراضی کارگران کنتورسازی قزوین برای سومین بار مقابل استانداری این شهر

بنا به گزارش دریافتی ، روز سه شنبه، ۱۲ شهریور ۹۸، شماری از کارگران کنتورسازی قزوین در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی خود، برای سومین روز متوالی در مقابل ساختمان استانداری قزوین، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این سومین تجمع اعتراضی کارگران کنتورسازی شهرستان البرز استان قزوین در هفته جاری است که در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی ۲۴ ماهه و سنوات خود مقابل استانداری قزوین برگزار می‌شود.
آنها تاکنون پاسخی مناسب از مسئولان دریافت نکرده‌اند. به گفته یکی از کارگران هنوز معلوم نیست چه موقع به مشکلات کارگران رسیدگی خواهد شد.

Share: