تجمع اعتراضی کارگران شرکت تهران جنوب در شهرستان ماهشهر

بنا به خبر دریافتی، روز شنبه ۲۵ بهمن‌ماه ۹۹، در یک تجمع اعتراضی کارگران شرکت تهران جنوب ، فعال در پروژه‌ بندرمجیدیه ماهشهر، در اعتراض به اخراج ۲۵ نفر از همکارانشان توسط مدیر شرکت، دست از کار کشیدند و جلوی درب شرکت، دست به یک تجمع گسترده زدند.

به گفته کارگران، مدیران مجموعه پروژه بندر مجیدیه ماهشهر، در یک اقدام ضد کارگری، ۲۵ نفر از کارگران این شرکت را اخراج کردند که موجب اعتراض و اعتصاب سایر کارگران شد.

در تجمع اعتراضی کارگران شرکت تهران جنوب، یکی از کارگران گفت که اخراج این کارگران فقط شامل کارگران بومی شاغل در این شرکت بوده است و این اقدام  ضدیت آشکار مدیران با مردم بومی این منطقه را به نمایش می‌گذارد.

گفتنی است که کارگران بومی اخراج شده، در بدترین شرایط آب‌وهوایی و گرمای طاقت‌فرسای این منطقه گرمسیری، با حقوق‌های بسیار پایین مشغول به کار بوده‌اند که حالا از این حقوق ناچیز نیز محروم شده‌اند.

شایان ذکر است که بی‌توجهی مدیران و مسئولین این شرکت، به وضعیت جوی و مجبور کردن کارگران به کار در هوای گرم، تا کنون فوت و گرمازدگی تعداد زیادی از کارگران را در پی داشته است.

یاد‌آوری می‌شود که پیش از این، روز سه شنبه ۷ مرداد ماه ۹۹، یک کارگر شرکت تهران جنوب، تاسیسات مخازن و ذخیره‌سازی بندرماهشهر، به نام ابراهیم عرب‌زاده، به دلیل کار در گرمای طاقت‌فرسا، بر اثر گرمازدگی جان خود را از دست داده‌بود.

کارگـران شرکت تهـران جنوب واقع در جاده بندر مجیدیه شهرستان ماهشهر، همه روزه از ساعت شش و نیم صبح تا شش و نیم عصر، در گرمای بی‌سابقه و زیر آفتاب سوزان، در محل کار خود حاضر می‌شوند؛ این کارگران، روزهای جمعه نیز، تا ساعت ۱۲ ظهر، در محل کار خود حاضر می‌شوند.

  • جان باختن کارگر تاسیسات مخازن و ذخیره‌سازی بندرماهشهر بر اثر گرمازدگی

پیشتر، روز ۹ شهریور ۹۹، تعداد ۲۰۰ نفر از کارگـران شرکت تهـران جنـوب، در اعتراض به پرداخت نشدن پنج ماه حقوق، دست به اعتصاب زده‌بودند.

شرکت تهران جنوب که واحد پمپاژ پالایشگاه بیدبلند است، در اسکله مجیدیه بندرماهشهر قرار دارد و در حال حاضر، به دلیل اعتصاب کارگران، به حالت نیمه تعطیل در آمده است.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *