تجمع اعتراضی کارگران شرکت تولیدی پومر در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی و اخراج از کار

شماری از کارگران شرکت تولیدی پومر، روز سه‌شنبه ۲۰ اسفند ماه، برای دومین روز متوالی، در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه، دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران معترض، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی‌شان، پس از تجمع کوتاهی در مقابل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در مقابل ساختمان فرمانداری ساوه، برای دومین روز، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

یکی از کارگران معترض گفت:‌ «طی دو سال اخیر، کارگران بارها و بارها به نهادهای مختلف، اعم از فرمانداری، اداره کار، دفتر نماینده مجلس، خانه کارگر و دفتر امام‌جمعه مراجعه کرده‌اند و به خاطر مشکلات شدید خانوادگی و مالی و تنگنای اقتصادی تقاضای کمک کرده‌اند؛ ولی تاکنون هیچ حمایتی از آنها صورت نگرفته است.»

وی افزود: «کارفرمایان به راحتی نسبت به وضعیت اسفبار ما بی‌تفاوت هستند. طی روزهای اخیر نیز به بهانه شیوع ویروس کرونا از کار اخراج شده‌ایم.»

یکی دیگر از کارگران اظهار کرد: «ما حدود ۴۰ نفر هستیم که متأسفانه به خاطر عدم توجه کارفرما و حمایت نشدن از طرف نهادهای مختلف، حدود دو سال است با مشکلات شدید اقتصادی به خاطر عدم پرداخت مطالبات‌مان که همان حداقل حقوق کارگری استّ مواجه هستیم.»

  • تجمع اعتراضی رانندگان سرویس مدارس تهران در اعتراض به عدم پرداخت حقوق اسفند ماه

یکی دیگر از کارگران گفت: «بسیاری از کارگران این شرکت، سابقه کار بالای ۱۵ تا ۲۰ سال دارند و ماه‌ها حقوق دریافت نشده دارند. سه سال است عیدی دریافت نکرده‌ایم و در مجموع ۱۵ ماه حقوق و دستمزد ماهانه طلب داریم که مربوط به دو سال است.»

وی بیان داشت: «در حالی که تا ۱۴ اسفند ما مشغول کار بودیم و تولید در کارخانه جریان داشته است، متأسفانه کارفرمای شرکت، لیست بیمه ماهانه کارگران را در سازمان تأمین اجتماعی ثبت نکرده است.»

کارگر دیگری از طرح شکایت به دستگاه قضایی گفت و افزود: «شکایتی در دادگستری شهرستان مطرح شده و در حال رسیدگی است. اما کارفرما پس از اطلاع از این اقدام قضایی، به یکباره ما را از شرکت اخراج کرده است.»

وی در پایان گفت: «تا ۳۰ بهمن ماه، به طور قطعی اخراج می‌شویم. ولی اخراج کارگران به خاطر شیوع کرونا بهانه‌ای بیش نیست؛ چراکه هیچ واحد تولیدی و صنعتی در ساوه به خاطر کرونا تعطیل نشده و کارگران اخراج نشده‌اند.»

گفتنی است که علاوه بر اعتراض ۴۰ کارگر شرکت پومر نسبت به پرداخت حقوق ۱۵ ماهه خود، آنها خواستار بازگشت به کار نیز شده‌اند که کارفرما کرونا را بهانه کرده و آنها را از کار اخراج نموده است.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *