تجمع اعتراضی کارگران شرکت نفت

امروز دوشنبه ۵ اسفند ماه بیش از ۳۰ نفر ار کارگران شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ماهشهر که به صورت گروهی از کار اخراج شده‌اند، مقابل درب ورود و خروج تانکرها به این انبار نفتی، دست به تجمع اعتراضی زدند.

لازم به ذکر است که کارگران اخراجی، از کارگران بومی این شرکت می‌باشند و بیش از ۴ سال سابقه کار در این شرکت را دارند.

آنها می‌گویند: «از کار خود اخراج شده‌اند تا مدیریت افراد سفارش شده و غیر بومی به جای آنها استخدام کند.»

مسئولین این انبار نفتی که از نواحی زیرمجموعه منطقه آبادان به شمار می‌رود، پیشتر به کارگران وعده حل مشکل را داده بودند و حالا کارگران می‌گویند: «آنها به وعده خود عمل نکردند.»

کارگران می‌گویند: «همه مشکل داریم، همه خانواده داریم، دم عیده، اخراج شده هستیم.»

آنها از اینکه مسئولین و مقامات مربوطه علی‌رغم اینکه به آنها وعده داده بودند، اما اکنون خلف وعده‌ کرده‌اند، معترضند و خواستار رسیدگی به مشکلات خود و شنیدن مطالباتشان هستند.

لازم به یادآوری است، کارگران اخراجی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ماهشهر از صبح دوشنبه ۲۶ بهمن ماه ۹۸، تاکنون به تجمع اعتراضی خود ادامه داده و خواستار بازگشت به کار می‌باشند.

شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ماهشهر، دربرگیرنده انبارهای نفتی و تأمین‌کننده سوخت تعدادی از نیروگاه‌ها از جمله نیروگاه‌های سنندج، کرمانشاه، BOT شیراز و حافظ شیراز است.

کارگران این شرکت در مرداد ماه سال جاری در حمایت از کارگران اخراج شده، دست به اعتصاب زدند و مقابل فرمانداری ماهشهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

اکنون با توجه به نزدیک شدن ایام عید و هزینه‌های سرسام‌آور معیشتی، کارگرانی که ماه‌هاست از کار اخراج شده‌اند، خواهان بازگشت به کار، برای تأمین حداقل درآمد و امرار معاش‌شان هستند تا شرمنده خانواده‌هایشان نباشند.

Share: