تجمع اعتراضی کارگران شهرداری حمیدیه و اعتصاب کارگران شهرداری آغاجاری نسبت به عقب افتادن حقوق شان

جمعی از کارگران شهرداری حمیدیه در اعتراض به عقب‌افتادن حقوق و دیگر مطالبات‌شان، صبح روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه ۹۹، در ورودی شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

یکی از کارگران معترض در این تجمع اعتراضی گفت: «حدود ۱۵۰ کارگر هستیم که مطالبات حقوق و بیمه دریافت نکرده‌ایم.»

این کارگر شهرداری حمیدیه ادامه می‌دهد: «در این شرایط سخت اقتصادی و کرونایی، با حقوق اندکی که می‌گیریم، ۱۵ ماه طلبکار هستیم و حق بیمه هم تنها از فروردین تا خرداد ماه پرداخت شده و ماه‌‌های قبل از آن بلاتکلیف مانده است و هیچ‌ کسی پیگیر حق ‌و حقوق قانونی ما نیست.»

وی اضافه کرد: «عیدی و سنوات سال ۹۷ و ۹۸ را هم به ما ندادند و بعضی از کارکنان بعد از ساعت کاری، برای گذران زندگی و درآمد بیشتر، ضایعات جمع می‌کنند و آن‌ها را می‌فروشند.»

کارگران شهرداری حمیدیه از مسئولان استان و به خصوص شهردار حمیدیه و اعضای شورای شهر خواستار رسیدگی فوری به مشکلات خود شدند.

اعتصاب کارگران شهرداری آغاجاری در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق دو ماه تیر و مرداد

بنا به گزارش دیگری، کارگران شهرداری آغاجاری، از روز دوشنبه ۱۰ شهریور ماه ۹۹، در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات تیر و مرداد ماه، دست به اعتصاب زدند.

علاوه بر این، بنا به ‌گفته کارگران، آنها مطالبات چند ماه از سال ۹۷ را هم از پیمانکار قبلی شهرداری طلب دارند و تا امروز پاسخی نگرفته‌اند.

بر اساس آخرین خبرها از منابع کارگری در شهرداری آغاجاری، این اعتصاب تا روز چهارشنبه ۱۲شهریور ماه، ادامه داشت.

گزارشات مردمی حاکی از آن است، سطل‌های مکانیزه که جهت جمع‌آوری زباله‌های خانگی در محلات مورد استفاده قرار می‌گیرد، دیگر ظرفیت نداشته و در مواردی زباله در خیابان‌ و کوچه‌ها رها شده است.

لازم به یادآوری است که اعتراضات کارگران شهرداری، به خصوص در شهرهای استان خوزستان، سال‌ها است که گریبان‌گیر مسئولان این بخش خدماتی شده و روزانه شاهد تجمع اعتراضی این کارگران در یک یا چند شهر از این استان هستیم و تاکنون نیز مسئولان مربوطه، چاره‌ای اساسی برای پایان بخشیدن به مشکلات کارگران نیندیشده‌اند.

Share: