تعدادی از کارگران شهرداری رباط کریم که در بخش فضای سبز و خدمات شهری فعال هستند، روز ۳۰ فروردین‌ماه ۱۴۰۱ دست به تجمع اعتراضی زدند. این کارگران خواهان افزایش حقوق خود هستند که در این زمینه هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

کارگران شهرداری رباط کریم از ماه‌ها قبل به دفعات مکرر برای افزایش حقوق‌شان مراجعه کرده‌اند. این کارگران بارها با اشاره به افزایش تورم و شدت گرانی‌ها گفته‌اند که حقوق‌شان کفاف زندگی آنها را نمی‌دهد. اما تاکنون هیچ مسئولی خود را پاسخگوی آنها ندانسته و پاسخی به آنان داده نشده است.

یکی از کارگران حاضر در این تجمع اعتراضی گفت: «حقوقی که ما می‌گیریم، فقط کفاف ۱۰ تا ۱۵ روز از خرج‌مان را می‌دهد. آن هم مخارج خانه‌ای که در سفره‌مان از گوشت و مرغ و میوه خبری نیست. هزینه اجاره خانه چنان بالا رفته که برای ما کمرشکن است. با این حال شهرداری و مسئولان مربوطه همان حداقل حقوق‌های سابق را به ما می‌دهند.»

مشکل عدم پرداخت به موقع حقوق‌های ماهانه

یکی دیگر از کارگران حاضر در تجمع، به عقب افتادن دائمی پرداخت حقوق‌ ماهانه‌شان اشاره داشت. وی گفت:

گویا مسئولین این مملکت فراموش کرده‌اند یا یاد نگرفته‌اند که حقوق کارگر را باید سر ماه پرداخت کرد. اینها چه کسانی هستند که نه از درد کارگر خبر دارند و نه این را می‌فهمند که ما نان ماه قبل خود را دو برابر گران‌تر می‌خریم. آیا این مسئولین خبر ندارند اگر اجاره‌خانه را سر ماه به صاحبخانه ندهیم وسایل‌مان را بیرون می‌ریزند. ما کارگران شهرداری رباط کریم فقط خواستار این هستیم که حقوقی بگیریم که بتوانیم خرج زن و بچه‌های خود را بدهیم نه چیزی بیشتر.