تجمع اعتراضی کارگران شهرداری منجیل نسبت به عدم پرداخت مطالبات مزدی مقابل اداره کار

روز شنبه ۲۲ تیرماه ۹۸،‌ شماری از کارگران شهرداری منجیل در اعتراض به بی‌توجهی مسئولان شهری نسبت به پرداخت مطالبات مزدی‌شان که شامل یک سال سنوات، عیدی سال ۹۷ و بخشی از دستمزد ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خردادماه‌ سال جاری می‌شود، اقدام به تجمع اعتراضی کردند.

 مجموعه شهرداری منجیل حدود ۴۰ کارگر خدماتی و فضای سبز دارد که طی چند ماه گذشته دستمزد کارگـران خدماتی و فضای سبز خود را پرداخت نکرده است. به همین دلیل کارگـران که با ادامه بی‌توجهی مسئولان شهری مواجه شده‌اند، به نشانه اعتراض روز شنبه۲۲ تیرماه در مقابل ساختمان اداره کار واقع در میدان تکاوران شهر منجیل اقدام به تجمع اعتراضی کردند.

به گفته کارگـران در سال جاری آنها چندین بار پیگیر مطالبات‌شان شده‌اند؛ اما هر بار مسئولان شهری وعده پیگیری پرداخت مطالبات معوقه را به آنها می‌دهند؛ وعده‌ای که هیچگاه عملی نشده و کارگـران همچنان با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند.

لازم به ذکر است که کارگـران خدماتی و فضای سبز شهرداری منجیل تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکاری در سطح شهر مشغول کارند. به گفته این کارگران، پیمانکار شهرداری منجیل همواره مدعی هستند که به دلیل پرداخت نشدن صورت وضعیت‌های مالی، امکان پرداخت به‌موقع مزد کـارگران را ندارند.

این کارگـران با ابراز نگرانی از وضعیت بوجود آمده برای همکاران خود از مسئولان شهری و شهرستانی خواستند با درک همه مشکلاتی که در نتیجه حضور پیمانکاران برای مجموعه کارگـران شهرداری تشدید یافته، درخصوص پرداخت حداقل بخشی از مطالبات مزدی آنها اقدام کنند.

در میان سلسله وعده‌هایی که به کارگران شهرداری منجیل داده شده، وعده معاون سیاسی فرمانداری است که  بعد از تجمع اعتراضی‌ کارگـران در مقابل ساختمان اداره کار شهرستان رودبار واقع در شهر منجیل اعلام کرده معوقات کارگـران معترض طی ۴۸ ساعت آینده پرداخت خواهد شد.

Share: