تجمع اعتراضی کارگران شیر پگاه تهران برای رفع تصرف اراضی کارگران کارخانه

صبح امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۹۹، گروهی از کارگران شیر پگاه تهران با تجمع مقابل ساختمان قوه قضائیه اعتراض خود را نسبت به ادامه تصرف اراضی کارگران این کارخانه در منطقه تهران پارس، توسط سپاه پاسدارن، ابراز داشتند.

این گروه از کارگران کارخانه صنایع شیر پگاه تهران، با تجمع مقابل ساختمان قوه قضائیه در خیابان ولیعصر تهران، از قوه قضائیه خواستند تا برای رفع تصرف اراضی کارگران این کارخانه در منطقه تهران پارس اقدام نماید.

این چندمین بار است که کارگران شیر پگاه تهران، در اعتراض به خلف وعده‌ها در دریافت زمین‌های خود که ازسوی یکی از نهادها تصرف شده، تجمع اعتراضی برگزار می‌کنند. این کارگران زحمتکش و محروم، در فروردین ماه سال ۱۳۹۶، شهریور ماه سال ۱۳۹۷ و چندین روز متوالی در اسفند ماه سال ۱۳۹۸، به نشانه اعتراض تجمع کرده بودند.

تجمع کنندگان می‌گویند: «از چندین سال پیش، ۷۰۰ نفر از کارگران خانواده شیر پگاه تهران، منتظر دریافت ۱۵۰ هزار متر از زمین‌های مسکونی خود هستند ولی به رغم گرفتن حکم تخلیه از دستگاه قضایی،  هیچ پاسخ روشنی به ما داده نمی‌شود و معلوم نیست پس از سال‌ها انتظار چه زمانی قرار است با این زمین‌ها صاحبِ یک سرپناه شویم.»

یادآوی اینکه از حدود ۲۰ سال پیش، صنایع شیر پگاه، برای خانه‌دار کردن بیش از ۷۰۰ کارگر این واحد صنعتی، قطعه زمینی به وسعت حدود ۱۵۰ هزار متر را در محدوده شهرک حکیمیه تهران پارس تهیه و واگذار می‌کند. این زمین‌ها بعدا توسط سپاه پاسداران تصرف شده و کارگران پگاه به رغم گرفتن حکم تخلیه از دستگاه قضایی، هنوز نتوانسته‌اند به زمین‌های خود برسند.

یکی از کارگران معترض می‌گوید:

«در آخرین اقدام که با حمایت مدیریت سابق مجموعه پگاه تهران همراه بود قرار شد دو ماه پیش زمین‌های مسکونی تحویل کارگران داده شود اما همچنان معطل هستیم و هیچ اقدامی از سوی مسئولان این نهاد صورت نمی‌گیرد.»

Share: