تجمع اعتراضی کارگران فصلی نی بر هفت تپه به دلیل کسر حقوق

شماری از کارگران نی‌بر مجتمع نیشکر هفت ‌تپه صبح امروز یکشنبه ۴ اسفندماه در اعتراض به کسر دو روز از حقوق‌شان در فیش دی‌ماه، مقابل دفتر مجتمع این مرکز تولیدی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

مطابق این خبر، حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر از جمعیت ۷۰۰ نفری این گروه از کارگران نی‌بر هفت‌ تپه با پیاده‌روی در مسیر مزارع مقابل دفتر مدیریت جمع شده و نسبت به کسر دو روز از فیش حقوق دی‌ماه خود اعتراض کردند.

این کارگران با بیان اینکه در روزهای گذشته فیش حقوق دی‌ماه توزیع شده که از مجموع ۱۵ روز کاری کارگران نی‌بر، دو روز از حقوق همه کارگران کسر شده است، افزودند: «معیار پرداخت حقوق کارگران نی‌بر بر اساس میزان تناژ بریدن نی است.»

کارگران معترض ادامه دادند: «این در حالی است که هیچ معیاری برای محاسبه تناژ در این مجموعه وجود ندارد و کارگران نی‌بر به صورت روزمزدی در مزارع مشغول کارند.»

کارگران با بیان اینکه ما در فصل برداشت نیشکر تمام تلاش خود را علی‌رغم کیفیت بد نیشکر در مزارع انجام می‌دهیم، افزودند: «این درست نیست که کارفرما در زمان پرداخت حقوق کارگرانی که در سخت‌ترین شرایط در مزارع نیشکر مشغول بریدن نی هستند، کم بگذارد.»

آنها در ادامه طرح مشکلات خود، از مدیریت مجموعه خواستار رسیدگی و توجه به حقوق و مزایای خود با توجه به رو به اتمام بودن سال جاری شدند.

از سوی دیگر معاون بخش کشاورزی مجموعه نیشکر هفت‌تپه، در ارتباط با تجمع اعتراضی امروز کارگران نی‌بر مدعی است که در هر صورت ما به کارگران نی‌بر کمک می‌کنیم و تمام تلاش خود را برای رضایت کارگران انجام می‌دهیم. اما تجمع امروز کارگران نی‌بر نیشکر هفت‌تپه نشانگر چنین واقعیتی نیست و نشان از پایمال شدن حق‌شان و بی توجهی مسئولان دست اندر کار به مشکلات آنها است.

Share: