تجمع اعتراضی کارگران متروی تهران در اعتراض به مطالبات مزدی ۱۸ ماهه خود

شماری از کارگران خط سه متروی تهران روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه ۹۸، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی ۱۸ ماهه خود، در مقابل ساختمان شورای شهر تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران معترض که نسبت به عدم پرداخت ۱۸ ماهه حقوق خود، از سوی مدیران خط ۳ متروی تهران اعتراض داشتند، گفتند: «مدیران مترو به ما قول می‌دهند که حقوق‌تان را واریز می‌کنیم، اما با وعده ‌و وعید ۱۸ ماه است که بدون حقوق مشغول به کار هستیم.»

این کارگران بر روی بنری نوشته بودند: «ما پرسنل و پیمانکاران شرکت بلند پایه نیمه شمالی خط ۳ مترو تهران، به مدت ۱۸ ماه حقوق و مطالبات خود را دریافت نکرده‌ایم و هیچ مسئولی پاسخگو نمی‌باشد. ما خواهان دریافت حق خود هستیم.»

کارگران شرکت‌کننده در این تجمع اعتراضی گفتند: «ما ۶۰ نفر مشغول به کار در دو کارگاه اقدسیه و نوبنیاد هستیم که ماه‌هاست حقوق خود را دریافت نکرده‌ایم.»

این کارگران افزودند که البته اعتبار به مترو می‌دهند؛ اما برای تجهیز و توسعه مترو استفاده می‌شود و حقوق کارگران پرداخت نمی‌شود. آنها خواهان این هستند که حقوق معوقه آنها را هرچه سریعتر پرداخت کنند.‌

لازم به ذکر است که خط ۳ مترو تهران یک خط درون‌شهری در ۳۳.۷ کیلومتر با ۲۶ ایستگاه (۲۴ فعال) است که ایستگاه مترو قائم در شمال شرقی را به ایستگاه مترو آزادگان در جنوب غربی تهران می‌رساند.

همچنین، طرح توسعه‌ی خط فرعی از ایستگاه نوبنیاد تا خیابان با هنر (ایستگاه نیاوران) موجب اتصال کامل شمال شهر تهران از تجریش تا قائم به خطوط مترو می‌گردید که با فروش زمین ایستگاه‌های این مسیر فرعی (به مجموعه‌ی اطلس مال) این طرح توسعه قبل از آغاز به حفاری تونل‌ها ، منتفی گردید.

Share: